اسپاگتی لیمویی با میگو

زمان آماده سازی
25 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
450 گرم
اسپاگتی
900 گرم
میگو
1/4 فنجان
روغن زیتون
4 ق غذاخوری
کره
2 عدد متوسط
لیمو ترش
اسپاگتی لیمویی با میگو

اسپاگتی نوعی پاستای استوانه ای نازک و کشیده با ریشه ایتالیایی و سیسیلی است و به عنوان یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی شمرده می شود که غالباً از سمولینا یا آرد معمولی و آب تهیه می شود.

اسپاگتی خشک ایتالیایی از آرد نوعی گندم سفت به نام Durum ساخته می شود ولی ممکن است در کشورهای دیگر از آردهای دیگر نیز تهیه گردد.

گاهی در اصطلاح رایج ایرانیان به همه نوع پاستای غیرورقه‌ای از جمله اسپاگتی، ماکارونی گفته می‌شود. با این وجود در جنوب ایتالیا و شهر ناپل به همه نوع پاستا “spaghetti e la pasta in generale” ماکارونی هم گفته میشود.

ماکارونی یکی از گونه های پاستا است. این ماده خوراکی بیشتر در کارخانجات بصورت خشک تولید شده و پیش از خوردن جوشانده می‌شود. معنا و شکل ماکارونی در هر کشور و یا منطقه تفاوت دارد.

در ژاپن بیشتر به گونه ای گفته می‌شود که شکل ظاهری آن بصورت میله‌ای کوتاه سوراخ‌دار یا به شکل صدف یا طرح‌های گوناگون دیگر است. در ایتالیا ماکارونی اشاره به نوعی پاستا به شکل میله‌ای سوراخ‌دار کوتاه است.

در این رسپی اسپاگتی لیمویی با میگو آموزش داده شده است.

برای تهیه اسپاگتی لیمویی با میگو ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی اسپاگتی لیمویی با میگو از parsegard.com

  1. ابتدا میگو را پوست کنده و پاک می کنیم. فلفل سیاه را تازه تازه آسیاب می‌کنیم و کره را نیز آب می‌کنیم. سپس فر را با دمای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی‌گراد) داغ می‌کنیم. میگو را به همراه 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون، نصف قاشق چای‌خوری نمک و نصف قاشق چای‌خوری فلفل داخل سینی فر بریزید. خوب هم بزنید سپس آنها را به صورت یک لایه پخش کنید و 6 تا 8 دقیقه تا زمانی که صورتی شوند و کامل بپزند در فر بگذارید.
  2. در این مدت در یک قابلمه آب در حال جوشیدن چند قطره روغن زیتون بریزید و اسپاگتی را در آن بریزید و 3 دقیقه تا زمانی که هنوز سفت باشد اما قابل جویدن باشد در آب بپزید. ماکارونی را آبکش کنید و کمی از آب آن را کنار بگذارید. بلافاصله و با سرعت اسپاگتی را با کره‌ی آب شده، روغن زیتون، آب لیموترش، 2 قاشق چای‌خوری نمک، 1 قاشق چای‌خوری فلفل و نصف پیمانه آب اسپاگتی با هم مخلوط کنید. میگو را اضافه کنید و داغ سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.