اسموتی هلو و لیمو

زمان آماده سازی
7 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
نوشیدنی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
4 عدد متوسط
هلو
2 عدد متوسط
لیمو ترش
0 به میزان لازم
یخ
0 به میزان لازم
عسل
اسموتی هلو و لیمو

اسموتی (smoothie) یک نوشیدنی مخلوط شده و گاهی شیرین شده است که از میوه تازه ساخته می‌شود و در برخی موارد خاص شکلات یا کره بادام زمینی دارد. علاوه بر میوه بسیاری از اسموتی‌ها دارای یخ خرد شده، میوه یخ زده، عسل یا شربت و محتویات یخی هستند.

نوشیدنی های دیگر

میلک‌شِیک (Milkshake)؛ به معنی شیرِ زده‌شده) گونه‌ای نوشیدنی شیرین خنک است که معمولاً از شیر، بستنی، یا آیس میلک، طعم دهنده‌ها و یا شیرین کننده‌هایی مانند باتر اسکاچ، کارامل، سس شکلات، یا شهد میوه درست می‌شود.

رستوران‌ها و بارها معمولاً میلک شیک را «دست‌ساز» و با چند اسکوپ بستنی و شیر، در مخلوط‌کن درست می‌کنند اما بسیاری از رستوران‌های فست‌فود، میلک شیک را در دستگاه میلک‌شیک‌ساز درست می‌کنند.

فراپه (Frappé) گونه‌ای یخ‌قهوه کف‌دار می‌باشد که همچنین با نام‌های کافه فراپه و فراپه یونانی شناخته می‌شود. این نوشیدنی به سال ۱۹۵۷۷۷ در شهر تسالونیکی یونان نوآفرینی شد.

در قبرس و یونان این نوشیدنی خواهان‌های بسیاری در میان جوانان و گردشگران دارد. البته امروزه آوازهٔ آن به کشورهای دیگر هم گسترش یافته است.

واژهٔ فراپه فرانسوی است و از «frapper» می‌آید که معنی همه‌گیرش «hit» است ولی در هنگام سخن گفتن از نوشیدنی‌ها، به معنی «سرد کردن» می‌باشد.

در این رسپی اسموتی هلو و لیمو آموزش داده شده است.

برای تهیه اسموتی هلو و لیمو ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی اسموتی هلو و لیمو از chioche.com

  1. هلو ها را به قطعات ریز تقسیم کنید و سپس درون مخلوط کن بریزید. یخ ها را اضافه کنید کمی با مخلوط کن میکس کنید، سپس آب لیموترش ها را بگیرید و اضافه نمایید و دوباره با مخلوط کن مواد داخل آن را میکس نمایید. بسته به نوع هلو ها ممکن است شیرنی آن ها کم باشد بنابراین شما می توانید از عسل در ترکیب این اسموتی استفاده نمایید.
  2. مایع درون مخلوط کن را درون لیوان های مخصوص بریزید و با قطعات لیمو تزیین و سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.