اسموتی صبحانه گلابی، موز و جو

زمان آماده سازی
5 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 عدد متوسط
گلابی
3 قاشق غ (پخته)
جو
1 ق غذاخوری
عسل
110 گرم
ماست
250 میلی لیتر
آب سیب
1 عدد متوسط
موز
0 به میزان لازم
یخ
اسموتی صبحانه گلابی، موز و جو

اسموتی (یا درست تر اسموذی) (smoothie) یک نوشیدنی مخلوط شده و گاهی شیرین شده است که از میوه تازه ساخته می‌شود و در برخی موارد خاص شکلات یا کره بادام زمینی دارد. علاوه بر میوه بسیاری از اسموتی‌ها دارای یخ خرد شده، میوه یخ زده، عسل یا شربت و محتویات یخی هستند. اسموتی را با شیر و یخ و میوه های دلخواه خود مخلوط کنید.

نوشیدنی‌ها نقش مهمی در فرهنگ انسانی ایفا می‌کنند. انواع رایج نوشیدنی‌ها شامل آب، شیر, آب‌میوه‌ها، قهوه، چای، و نوشابه‌ها است.

نوشیدنی های دیگر

میلک‌شِیک (Milkshake)؛ به معنی شیرِ زده‌شده) گونه‌ای نوشیدنی شیرین خنک است که معمولاً از شیر، بستنی، یا آیس میلک، طعم دهنده‌ها و یا شیرین کننده‌هایی مانند باتر اسکاچ، کارامل، سس شکلات، یا شهد میوه درست می‌شود.

رستوران‌ها و بارها معمولاً میلک شیک را «دست‌ساز» و با چند اسکوپ بستنی و شیر، در مخلوط‌کن درست می‌کنند اما بسیاری از رستوران‌های فست‌فود، میلک شیک را در دستگاه میلک‌شیک‌ساز درست می‌کنند.

فراپه (Frappé) گونه‌ای یخ‌قهوه کف‌دار می‌باشد که همچنین با نام‌های کافه فراپه و فراپه یونانی شناخته می‌شود. این نوشیدنی به سال ۱۹۵۷ در شهر تسالونیکی یونان نوآفرینی شد.

درست کردن فراپه می‌تواند با میکسر یا شیکر انجام شود. برای فرآوری آن، یک یا دو قاشق غذاخوری گرد قهوه و شکر را بیشتر در لیوانی بلند گذاشته و برای سرشته شدن اندکی آب به آن می‌ریزند. سپس تکه‌های یخ یا آب سرد (و همچنین آزادانه شیر) را به آن می‌افزایند. لیوان فراپه با نی پیشکش می‌شود.

در این رسپی اسموتی صبحانه گلابی، موز و جو آموزش داده شده است.

برای تهیه اسموتی صبحانه گلابی، موز و جو ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید. 

(رسپی اسموتی صبحانه گلابی، موز و جو توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. همه مواد را داخل مخلوط کن بریزید و پالس بزنید تا نوشیدنی یکدست شود.
  2. اسموذی را داخل لیوان بلند بریزید و سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.