اسموتی شکلات و بادام زمینی

زمان آماده سازی
5 دقیقه
زمان پخت و پز
5 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
نوشیدنی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 عدد متوسط
موز
1 ق غذاخوری
پودر کاکائو
2 ق غذاخوری
عسل
1 1/2 فنجان
شیر
30 گرم
شکلات ساده
اسموتی شکلات و بادام زمینی

نوشیدنی (Drink) به مایعاتی گفته می‌شود که توسط انسان قابل آشامیدن و گواردن باشد.

انواع نوشیدنی

میلک‌شِیک (Milkshake)؛ به معنی شیرِ زده‌شده) گونه‌ای نوشیدنی شیرین خنک است که معمولاً از شیر، بستنی، یا آیس میلک، طعم دهنده‌ها و یا شیرین کننده‌هایی مانند باتر اسکاچ، کارامل، سس شکلات، یا شهد میوه درست می‌شود.

رستوران‌ها و بارها معمولاً میلک شیک را «دست‌ساز» و با چند اسکوپ بستنی و شیر، در مخلوط‌کن درست می‌کنند اما بسیاری از رستوران‌های فست‌فود، میلک شیک را در دستگاه میلک‌شیک‌ساز درست می‌کنند.

فراپه (Frappé) گونه‌ای یخ‌قهوهٔ کف‌دار می‌باشد که همچنین با نام‌های کافه فراپه و فراپهٔ یونانی شناخته می‌شود. این نوشیدنی به سال ۱۹۵۷ در شهر تسالونیکی یونان نوآفرینی شد.

در قبرس و یونان این نوشیدنی خواهان‌های بسیاری در میان جوانان و گردشگران دارد. البته امروزه آوازهٔ آن به کشورهای دیگر هم گسترش یافته است.

واژهٔ فراپه فرانسوی است و از «frapper» می‌آید که معنی همه‌گیرش «hit» است ولی در هنگام سخن گفتن از نوشیدنی‌ها، به معنی «سرد کردن» می‌باشد.

اسموتی (smoothie) یک نوشیدنی مخلوط شده و گاهی شیرین شده است که از میوه تازه ساخته می‌شود و در برخی موارد خاص شکلات یا کره بادام زمینی دارد. علاوه بر میوه بسیاری از اسموتی‌ها دارای یخ خرد شده، میوه یخ زده، عسل یا شربت و محتویات یخی هستند.

در این رسپی اسموتی شکلات و بادام زمینی آموزش داده شده است.

  1. شکلات را ذوب کنید سپس همه مواد را در مخلوط کن ریخته و آنقدر به هم بزنید تا مخلوطی صاف و خامه‌ای به دست بیاید.
  2. مخلوط را در لیوان بریزید و با تکه‌های شکلات تزئین کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.