ادویه زعتر

زمان آماده سازی
5 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
تنقلات-کمپوت و ادویه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 ق غذاخوری
آویشن (خرد)
1 ق غذاخوری
زیره سبز
1 قاشق غ (پودر)
تخم گشنیز
1 ق غذاخوری
کنجد
1 ق غذاخوری
سماق
1/2 ق چایخوری
نمک
1/4 ق چایخوری
فلفل قرمز
ادویه زعتر

زعتر که محصول خاورمیانه و آفریقای شمالی است؛ نوعی ادویه مخلوط که در باورهای سنتی در مورد تأثیر آن بر حافظه؛ گفته می شود افراد آن را زیر بالش خود قرارداده و می خوابیدند .

در واقعیت این ادویه مقوی، افزایش گردش خون را بالا برده و سرشار از مواد مغذی است. زعتر در واقع از چند ادویه و یا گیاه خشک آسیاب شده تهیه می شود و به علت آویشن موجود در آن، نام خود را اززبان سریانی به عربی اینگونه وارد کرده است.

زنان آن را در عراق و آفریقا با ترکیبات مخصوص به خودشان تهیه می کنند و طرز تهیه آن را به هیچکس آموزش نمی دهند. ممکن است شما در زعتر طعم زیره، تخم گشنیز و رازیانه را هم حس کنید که در عربی به مخلوط آن با روغن زیتون، زیت و زعتر گفته می شود.

گاهی در ترکیبات این ادویه معطر به جای آویشن از مرزنجوش یا پونه کوهی استفاده می شود.

خوردن زعتر خاصیت اثربخشی در هشیاری ذهن و تمدید قوای بدن دارد و بهتر است در صبحانه مصرف شود. این ادویه حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی و ترکیبات آلی قدرتمند از جمله تیمول، اسید گالیک، کارواکرول و کوئرستین می باشد.

با بهره گیری از گیاهان سالم، این ترکیب ادویه جات در سراسر خاورمیانه رواج داشته و در حال گسترش است و در سایر نقاط جهان از جمله مدیترانه رواج دارد.

در حالی که زعتر در بعضی از فرهنگ ها نام دیگری برای آویشن است، اما مخلوط ادویه با نام آن کمی متفاوت است و از چندین مواد استفاده می شود.

با ترکیب فلاونوئیدها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مهم، این ترکیب دانه می تواند شگفتی هایی برای سلامتی کلی شما مفید باشد.

در این رسپی ادویه زعتر آموزش داده شده است.

برای تهیه ادویه زعتر در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی ادویه زعتر توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. داخل ظرف کوچکی آویشن خشک خرد شده را با همه ادویه ها ترکیب کنید و سپس داخل ظرفی که هوا به آن نفوذ نکند نگهداری کنید.
  2. با این میزان مواد اولیه نصف فنجان ادویه زعتر خواهید داشت.
  3. نکته: برای عطر بیشتر ادویه، میتوان آن ها را داخل تابه کمی تفت دهید سپس در صورت تمایل با آسیاب کاملا پودر کنید و بعد از خنک شدن داخل ظرف نگهداری کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.