آیس تی ریواس

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
70 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
نوشیدنی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
8 عدد متوسط
ریواس
1/3 فنجان
شکر سفید
8 فنجان
آب
0 به میزان لازم
برگ نعنا
0 به میزان لازم
یخ
آیس تی ریواس

آیس تی یا چای سرد یا چای یخ (به انگلیسیIced tea) نوشیدنی است که در بسیاری از کشورهای شرق آسیا نوع سنتی آن متداول است و در اغلب کشورها نوع بسته‌بندی شده آن عرضه می‌شود. این نوشیدنی از آن دسته نوشیدنی‌های مناسب آب و هوای گرم است.

برخی از نوشیدنی های دیگر:

میلک‌ شِیک (Milkshake)؛ به معنی شیرِ زده‌شده) گونه‌ای نوشیدنی شیرین خنک است که معمولاً از شیر، بستنی، یا آیس میلک، طعم دهنده‌ها و یا شیرین کننده‌هایی مانند باتر اسکاچ، کارامل، سس شکلات، یا شهد میوه درست می‌شود.

رستوران‌ها و بارها معمولاً میلک شیک را «دست‌ساز» و با چند اسکوپ بستنی و شیر، در مخلوط‌کن درست می‌کنند اما بسیاری از رستوران‌های فست‌فود، میلک شیک را در دستگاه میلک‌شیک‌ساز درست می‌کنند.

فراپه (Frappé) گونه‌ای یخ‌ قهوه کف‌دار می‌باشد که همچنین با نام‌های کافه فراپه و فراپه یونانی شناخته می‌شود. این نوشیدنی به سال ۱۹۵۷ در شهر تسالونیکی یونان نوآفرینی شد.

در قبرس و یونان این نوشیدنی خواهان‌های بسیاری در میان جوانان و گردشگران دارد. البته امروزه آوازهٔ آن به کشورهای دیگر هم گسترش یافته است.

در این رسپی آیس تی ریواس آموزش داده شده است.

برای تهیه آیس تی ریواس ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی آیس تی ریواس توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

 رسپی آیس تی ریواس از marthastewart.com

  1. ریواس ها (قسمت ساقه) را پس از تمیز کردن، آن ها را به قطعات 3 سانتی برش بزنید. داخل ظرف بزرگی ریواس ها و آب را بریزید و آن را به جوش آورید و اجازه دهید برای مدت 1 ساعت بجوشد. مخلوط را صاف کنید و به آن شکر اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. اجازه دهید تا خنک شود سپس آن را داخل ظرف سرو بریزید و با تکه های یخ و برگ نعنا تزیین و سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.