آیس باکس کیک چیلی شکلاتی (بدون فر)

زمان آماده سازی
250 دقیقه
زمان پخت و پز
2 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
3 فنجان
خامه
65 گرم
شکر سفید
170 گرم (خُرد)
شکلات ساده
1 ق چایخوری
فلفل قرمز
16 عدد بزرگ
بیسکویت
آیس باکس کیک چیلی شکلاتی (بدون فر)

آیس باکس کیک نوعی دسر شامل خامه فرم گرفته و بیسکویت هستند که بیسکویت ها در کنار هم و لایه لایه روی هم قرار می گیرند و بین آن ها با مقداری خامه پر می شود و نهایتا روی آن با خامه فراست می شود. بهتر است که کیک بعد از آماده شدن لایه ها (بدون فراست روی آن)، یک شبانه روز در یخچال بماند سپس سرو شود.

کیک (Cake) گونه‌ای شیرینی است که خاستگاه اروپایی دارد. اگرچه به باور باستان‌شناسان این خوراک از زمان‌های باستان وجود داشته‌است، اما تصوری که از کیک امروزی وجود دارد و سه ویژگیِ شیرین بودن، سبکی و بافت اسفنجی را در ذهن مجسم می‌کند، نوعی شیرینی است که از میانه سده هجدهم به وجود آمده‌است.

آرد، شکر، تخم مرغ و کره چهار ماده‌ای هستند که بیش از مواد دیگر در کیک به کار برده می‌شوند. کیکها به طور کلی به دو گروه بزرگ غیرچرب یا کیکهای اسفنجی و چرب یا کیکهای کره‌ای تقسیم می‌شوند.

تفاوت کیکهای کره‌ای با کیکهای اسفنجی در اینست که برخلاف کیکهای اسفنجی حباب داخل این نوع کیک در اثر وارد کردن هوا توسط به‌هم‌زدن شکر و تخم مرغ بوجود نیامده‌است بلکه عامل اصلی در بوجود آمدن حباب در این نوع کیکها، ایجاد گاز در داخل کیک، بخاطر استفاده از یک عامل ورآورنده نظیر بیکینگ پودر است. همچنین کیکهای کره‌ای از نظر وزنی سنگین هستند درصورتیکه سبک بودن، از ویژگی‌های یک کیک اسفنجی است.

آیس باکس کیک، هنگام سرو، معمولا با زاویه ۴۵ درجه برش زده می شود که لایه های آن واضح تر باشد.

در این رسپی آیس باکس کیک چیلی شکلاتی آموزش داده شده است. آیس باکس کیک ها به صورت های متنوعی تهیه می شود. برای تهیه آیس باکس کیک نیازی به استفاده از فر نیست و به راحتی تهیه می شود. می توانید آیس باکس کیک چیلی شکلاتی را به عنوان عصرانه همراه با چای و قهوه میل نمایید.

برای تهیه آیس باکس کیک چیلی شکلاتی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی آیس باکس کیک چیلی شکلاتی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی از www.tablespoon.com

  1. 1 فنجان از خامه را داخل ظرفی بریزید سپس 50 گرم از مقدار شکر را اضافه کنید و ظرف را بر روی حرارت ملایم قرار دهید. همین که خامه خواست به جوش آید آن را از روی حرارت بردارید و شکلات خرد شده و پودر فلفل قرمز را به آن اضافه کنید و آن را ویسک کنید تا حل شود.
  2. باقیمانده خامه را به ظرف اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط به دمای محیط برسد سپس آن را داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود. با همزن برقی آن را هم بزنید تا سفت و پفکی شود و از ظرف نریزد. (مرحله استیف پیک)
  3. داخل ظرف سرو مقدار کمی از مخلوط خامه را پخش کنید سپس 4 عدد از بیسکویت ها را در یک لایه بچینید. (یا به پشت بیسکویت ها کمی خامه بمالید سپس آن ها را داخل ظرف سرو بچینید.) این کار کمک خواهد کرد که بیسکویت ها ثابت بمانند.
  4. روی بیسکویت ها مقداری خامه پخش کنید و مجددا بیسکویت بچینید. این کار را تا جایی ادامه دهید که بیسکویت ها تمام شود و لایه آخر بیسکویت باشد. روی بیسکویت ها را با سلیفون بپوشانید سپس برای مدت حداقل 4 ساعت و بهتر یک شبانه روز در یخچال قرار دهید. (دقت کنید که لایه آخر باید بیسکویت باشد و در حدود 2 فنجان خامه باقی مانده باشد.)
  5. کیک را از یخچال خارج کنید و روی آن را با خامه باقیمانده، توسط قیف با ماسوره ستاره ای فراست کنید. برای اینکه خامه مجددا پفکی شود، چند دقیقه آن را با همزن هم بزنید.
  6. باقیمانده شکر و کمی فلفل قرمز را با هم مخلوط کنید و روی آن بپاشید. کمی شکلات نیز روی آن رنده و سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.