آفوگاتو

زمان آماده سازی
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
0 به میزان لازم
اسپرسو (دم شده)
0 به میزان لازم
بستنی وانیلی
آفوگاتو

آفوگاتو یک دسر-نوشیدنی ایتالیایی بر پایه قهوه است.

آفوگاتو در زبان ایتالیایی غرق شده معنی می شود آفوگاتو یا اصطلاحاً قهوه بستنی، دسری است که یک یا دو شات اسپرسو داغ روی بستنی یا ژلاتوی ترجیحاً وانیلی ریخته و فورا سرو می شود.

در فرهنگ های سراسر جهان، پی‌غذا یا دسر که معمولاً در پایان یک وعده ی غذایی مصرف می شود. به طور معمول جزو مواد غذایی شیرین می باشد. واژه دسر از واژه فرانسوی کهن ” desservirrr ” به معنی جمع کردن روی میز گرفته شده‌است.

دسر های مشترک غربی عبارت ان از : ” کیک، کلوچه، میوه، ژله، بستنی، فالوده، پودینگ، ماست، بیسکویت، شیرینی، پای ها و آبنبات ها ” تنوع دسر ها را می توان در سراسر جهان یافت. از جمله روسیه که در هنگام صبحانه از دسر های بسیار متنوعی استفاده می کنند.

ریشه ی اولین دسر ها ی محبوب، مانند بستنی های منجمد شده، به قرون وسطی بر می گردد. در برخی کشور ها برای مصرف کردن دسر از قاشق مخصوصی استفاده می کنند که اندازه ی آن بین اندازه ی یک قاشق چا ی خوری و یک قاشق معمولی است.

– کسانی که می خواهند از وزن خود بکاهند بهتر است بعضی دسر ها را وارد برنامه ی غذایی خود کنند. بعضی دسر ها مانند ماست به دلیل کالری کم و انواع پروتیین بسیار مفید هستند و مصرف آن ها می تواند باعث کاهش وزن شود.

در این رسپی آفوگاتو آموزش داده شده است.

برای تهیه آفوگاتو در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی آفوگاتو توسط تیم آشپزخانک گردآوری شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. بستنی را اسکوپ کنید و داخل ظرف سرو قرار دهید سپس اسپرسو داغ (تهیه شده با دستگاه موکا پات و یا اسپرسوساز) را روی بریزید و در صورت تمایل با #اسپرینکلز شکلات تزیین و‌سرو‌ نمایید.
     مشاهده کنید: طرز تهیه شکلات اسپرینکلز

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.