نحوه خارج کردن ژله از قالب

نحوه خارج کردن ژله از قالب

*** برای مشاهده آموزش ویدیویی نحوه خارج کردن ژله از قالب کلیک نمایید.

روش استفاده از قالب‌های دسر

بهترین قالب‌ها برای تهیه دسر قالب‌های فلزی هستند. اگر از قالب‌های فلزی استفاده می‌کنید باید داخل قالب، آب سرد بچرخانید و آن را برگردانید تا آب اضافهٔ آن خارج شود سپس قالب را در یخچال یا فریزر قرار دهید تا قالب خنک شود. سپس ژله یا کرم آماده را داخل آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا مایه بسته شود. برای خارج کردن ژله یا کرم از قالب یک کارد و یا انگشت خود را خیس کنید و به کمک آن دیواره ژله یا کرم را از قالب جدا کنید سپس قالب را یک لحظه در آب ولرم قرار داده دور قالب را خشک کرده و بشقاب سرو را خیس کنید و روی قالب قرار دهید و قالب را روی بشقاب برگردانید و کمی صبر کنید تا کرم یا ژله به بشقاب بیفتد. اگر کرم از قالب خارج نشد همان طور که قالب روی بشقاب قراردارد کمی آن را بلند کنید و با چاقو یا انگشت یک قسمت کرم را از قالب جدا کنید چون ممکن است کمی هوا داخل قالب باشد و مانع برگشتن کرم شود که با این کار هوا خارج می‌شود و کرم یا ژله به بشقاب منتقل می‌شود. گاهی اوقات دسرها وسط ظرف برنمی گردند ولی چون بشقاب را خیس کرده‌اید ژله یا کرم یا دسرها می‌توانند داخل بشقاب حرکت کنند پس آن‌ها را به راحتی تکان دهید تا وسط بشقاب قرار گیرند.

روش استفاده از میوه در داخل ژله یا سایر دسرها

گاهی اوقات شما وقتی میوه‌های خرد شده را داخل دسر یا کرم قرار می‌دهید می بینید که همهٔ میوه‌ها روی کرم یا ژله می‌آید و زیبایی کار از دست می‌رود. برای حل این مسئله شما باید مقداری از مایهٔ کرم، ژله یا دسر را کف قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا خوب ببندد سپس میوه‌ها را روی آن چیده و بقیهٔ کرم را روی میوه‌ها بریزید و قالب را تکان دهید تا حباب‌های بین میوه و ژله یا کرم خارج شود و ظرف را داخل یخچال قرار دهید. ۱- مخلوط کردن آب جوش با پودر ژله آماده ۲- اضافه کردن آب سرد با پودر ژلاتین آماده ۳- نمایش اندازهٔ میوه‌های خرد شده ۴- ریختن یک لایه مایهٔ ژلاتین داخل قالب ۵- قرار دادن میوه‌های خرد شده روی یک لایه ژلاتین بسته شده ۶- ریختن لایهٔ دوم مایهٔ ژلاتین روی میوه‌ها

تفاوت استفاده از یخچال و فریزر در دسرها

شما برای بستن دسرها باید آنها را در جای خنک مانند یخچال یا فریزر قرار دهید. اگر زمان کافی برای بسته شدن دسرها دارید آن‌ها را در یخچال قرار دهید تا در زمان معین بسته شود اما اگر زمان شما کم است می‌توانید ژله‌ها و کرم‌ها را در فریزر قرار دهید تا زودتر ببندد. اما توجه داشته باشید که پس از آن که ژله یا کرم در فریزر بسته شد آن را از فریزر خارج کنید تا دچار یخ زدگی نشود زیرا اگر ژله یا کرم یخ بزند وقتی آن را در قالب بر می‌گردانید و در دمای محیط قرار می‌دهید آب می‌اندازد. یک مورد دیگر استفاده از فریزر زمانی است که می‌خواهید کرم‌های دورنگ یا میوه دار تهیه کنید یعنی باید یک لایه ژله یا کرم را در قالب بریزید و آن را در فریزر قرار دهید تا سریعاً بسته شود و بعد لایهٔ دوم را روی آن بریزید.

آماده‌سازی قالب

برای اینکه ژله و یا هر نوع دسر به راحتی از ظرف جدا شود باید قالب پلاستیکی و یا سیلیکونی را با برس روغن مالی کنید و سپس شکر بپاشید و نیم ساعت داخل فریزر بگذارید و بعد مایع ژله را داخل ان بریزید.

اگر قالب فلزی دارید فقط آنرا خیس کنید و در فریزر گذاشته تا یک لایه نازک یخ ببندد و بعد مایه ژله را بریزید.

نحوه خارج کردن ژله از قالب

ابتدا مطمئن شوید که ژله کاملاً بسته است.

قبل از خارج کردن چند لحظه در آب ولرم قراردهید و با نوک انگشت خیس و یا یک کارد ژله را از دیواره ژله جدا کنید.

قالب را کمی تکان می‌دهیم تا کف ژله هم از قالب جدا شود.

این کار را چند بار تکرار می‌کنیم.

نکته ۱: ظرف مورد نظر را کمی مرطوب کنید تا اگر ژله موقع برگشتن در جایی که می‌خواهیم قرار بگیرد قرار نگرفت بتوانیم راحت جابجایش کنیم.

نکته ۲: همانطور که گفتیم ممکن است لازم باشد این کار را ۳-۲ بار انجام دهید.

نکته ۳: توصیه می‌کنم یک ساعت قبل از زمان پذیرایی ژله را از قالب خارج کنید، زیرا ممکن است در اثر حرارت ظرف آب گرم سطح روی ژله کمی شل شده و لازم باشد مدتی دیگر در قرار بماند تا فرم اولیه خود را به دست آورد.

*** برای مشاهده آموزش ویدیویی نحوه خارج کردن ژله از قالب کلیک نمایید.

جدا کردن ژله از قالب‌های پیرکس

صد البته روش استفاده از آب گرم برای زمانی که از ظروف پیرکس به عنوان قالب ژله استفاده می‌کنید مناسب نیست (چون در اثر تغییر ناگهانی دما ظرف پیرکس خواهد شکست). وقتی می‌خواهید در ظرف پیرکس ژله درست کنید، قبل از اینکه مواد ژله را در ظرف بریزید مقداری آب به دیواره‌های ظرف بپاشید. وقتی هم که خواستید ژله را از قالب در بیاروید، اجازه دهید تا چند دقیقه بیرون از یخچال بماند و بعد ظرف سرو را روی دهنه قالب پیرکس خود گذاشته و قالب را در حال تکان تکان دادن برگردانید…

تذکرات مهم: برای قالبی در آوردن ژله میزان آب را کمتر بریزید بهترین قالب برای ژله، قالب‌های پلاستیکی و سخت ترین نوع قالب سیلیکونی هستقالبهای فلزی زودتر گرما رو جذب خودشون میکنن و ژله زودتر از دیواره‌های قالب جدا میشه و قالب پلاستیکی و سیلیکونی دیرترنکات مهم برای برش ژله :همیشه یه لیوان آب دم دستتان باشد تا کاردی که با آن ژله هایتان را برش می‌زنید را مرتباً خیس کنید. کف ظرف سرو ژله را قبل از منتقل کردن ژله به آن کمی خیس کنید تا ژله‌ها به راحتی از کف ظرف جدا شوند.

 

برای مشاهده آموزش ویدیویی نحوه خارج کردن ژله از قالب کلیک نمایید.

پست های مرتبط

دسته بندی ها: دانستنی های آشپزی

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.