نان های تقلبی به نام جو دو سر

بر طبق تحقیقات انجام شده ، مصرف نان جو دو سر برای کاهش قند خون و کلسترول خون بسیار مفید است. جو دو سر غله ای رژیمی است که مصرف آن موجب رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام می گردد. نان های تهیه شده از جو دو سر برای بیماران دیابتی و قلبی بسیار مفید هستند. غله جو دو سر ، جو دو سر پرک ، سبوس و آرد آن برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک که قادر به هضم گلوتن نمی باشند ، بسیار مناسب است.

نان های تهیه شده از جو دو سر می توانند از ۲۵ % آرد جو دو سر و ۷۵ % آرد گندم و یا آرد سفید تهیه شده باشند که به دلیل داشتن آرد گندم برای افراد دیابتی ، سلیاکی و اشخاص با معده حساس مناسب نمی باشند. آرد جو دو سر فاقد گلوتن است و به همین دلیل استفاده بیش از ۲۵% از آن در تهیه نان ، موجب سفتی و شکنندگی نان می گردد. بنابراین می بایست در تهیه این نان ، از آرد گندم نیز استفاده کرد.

خواص جو دوسر به نقل از وزارت بهداشت سازمان غذا و دارو

توجه داشته باشید که برخی از نان های کنونی که به اسم نان جو دو سر در بازار ایران وجود دارند ، نان جو دو سر خالص نمی باشند و تنها مقدار کمی از جو دو سر پرک شده بر روی سطح نان پاشیده شده است و یا میزان بسیار کمی از آرد جو دو سر در آن استفاده شده است. این موضوع را می توان از نرمی نان که حاکی از آرد گندم موجود در آن می باشد ، تشخیص داد. مصرف نان های غیر واقعی به اسم جو دو سر برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک و دیابت بسیار خطرناک است. توصیه می شود قبل از مصرف هر نوع نان و بیسکوئیت به اسم جو دو سر ، از مواد تشکیل دهنده آن مطمئن شده و به راحتی با دیدن اسم نان یا بیسکوئیت جو دو سر به آن اعتماد نکنید.

پست های مرتبط

دسته بندی ها: دانستنی های آشپزی

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.