بادام زمینی؛ ارزش غذایی، فواید و عوارض مصرف بادام زمینی

بادام زمینی؛ ارزش غذایی، فواید و عوارض مصرف بادام زمینی

بادام زمینی؛ ارزش غذایی، فواید و عوارض مصرف بادام زمینی

بادام زمینی بسیار مغذی است و منبع عالی پروتئین گیاهی، فیبر و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی اساسی است.

بادام زمینی اشکال مختلفی دارد- برشته شده، نمکی، روکش شکلاتی و کره بادام زمینی که هر کدام خواص مغذی متفاوت و مزایای سلامتی متفاوتی دارند.

علاوه بر خواص سالم غذایی، این مغزیجات مقوی، یک غذای غنی از کالری است، بنابراین مصرف میزان کافی از آن بسیار برای سلامتی مفید است.

در این مقاله از بخش تغذیه دکتر سلام، خواص غذایی این مغزیجات مقوی،، مزایای سلامتی انواع مختلف ان را مقایسه می کنیم. ارزش غذایی بادام زمینی بادام زمینی خام سالم تر است.

این مغزیجات مقوی، منبع غنی از چربی های سالم، پروتئین و فیبر است. آنها همچنین حاوی مقدار زیادی پتاسیم، فسفر، منیزیم و ویتامین ب هستند.

با وجود کالری زیاد ، بادام زمینی غنی از مواد مغذی بوده و کربوهیدرات آن کم است.  

ترکیب چربی های سالم، پروتئین و فیبر در این مغزیجات مقوی، به این معنی است که آنها مزایای غذایی بالایی داشته و باعث می شود که فرد مدت بیشتری احساس سیری داشته باشد.

این خواص باعث می شود این مغزیجات مقوی، به نسبت دیگر میان وعده ها از جمله چیپس، کراکر و دیگر غذاهای ساده کربوهیدراتی سالم تر باشد.  

پروتئین بادام زمینی منبع عالی پروتئین گیاهی است که هر ۱۰۰ گرم بادام زمینی ۲۵٫۸ گرم از پروتئین روزانه یک فرد را تامین می کند.

مقدار مجاز روزانه پروتئین برای بزرگسالان: ۴۶ گرم برای زنان ۵۶ گرم برای مردان پروتئین برای ساخت و ترمیم سلول های بدن ضروری است.

میزان پروتئین مورد نیاز یک فرد بسته به سن و سطح فعالیت آنها متفاوت است./دکترسلام

بادام زمینی؛ ارزش غذایی، فواید و عوارض مصرف بادام زمینی

پست های مرتبط

دسته بندی ها: دانستنی های آشپزی

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.