آیا شایعات در مورد تیلاپیا را بپذیریم؟

تیلاپیا (Tilapia) نوعی ماهی است. جنس تیلاپیا از اعضای خانواده سیکلید و از راسته سوف‌ماهیان است که داری بدنی مستطیلی شکل با فلس‌های ریز هستند. باله پشتی بلندی با ۲۳ تا ۳۱ خار و شعاع دارند. بینی آنها دارای یک سوراخ در هر دو طرف است.

جنس تیلاپیا دارای دو زیر جنس است که تفاوت اساسی آنها در روش تولید مثلشان است.

آیا شایعات در مورد تیلاپیا را بپذیریم؟

در مورد تیلاپیا سه شایعه رواج دارد: ۱- میزان بالای امگا۶: تحقیقات نشان می دهد میزان امگا ۶ موجود در ۱۰۰ گرم این ماهی برابر ۲۱۰mg است که ضریب بسیار پایینی را شامل می شود.کافی ست بدانیم که میزان امگا۶ در ۱۰۰g ماهی مرغوبی چون سالمون برابر است با ۹۸۲mg، در ۱۰۰ گرم کپور برابر است با ۵۱۷mg ودر ۱۰۰ گرم مرغ برابر است با ۲۴۶۰mg. همچنین این میزان در ۱۰۰ گرم گوشت بره نیز برابر است با ۴۲۲mg. این اعداد خود نمایانگر این حقیقت هستند که درصد امگا۶ در این ماهی بسیار پایین تر از بسیاری از پروتئینهای متداول می باش. برگرفته از سایت نوتریشن دیتا.[۱] ۲- عدم مصرف این ماهی در دیگر کشورها: این ادعا نیز با یک تحقیق ساده قابل بررسی است. کافی است به سایت سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا مراجعه شود و یا به آمارهای منتشره در خصوص میزان مصرف این ماهی در آمریکای شمالی نظری بیفکنیم. تنها در سال گذشته ۷۴ درصد تیلاپیای مصرفی آمریکا که معادل ۱۶۸ برابر مصرف ایران می باشد از چین به این کشور صادر شده است. در ابتدای همین صفحه نیز نموداری از فائو منتشر شده که میزان رشد چشمگیر مصرف این ماهی را نشان می دهد. مراجعه شود به[۲] ۳-محل رشد و نحوه پرورش: گفته می شود این ماهی با مواد غذایی نامناسب و در محیطهای غیر بهداشتی رشد می کند. بسیاری از شایعات ازین دست درواقع متعلق است به ماهیان خانواده کپور که در محیطهای کاملاً جلبکی و توسط کود حیوانی تغذیه می شوند. این ماهی بصورت عمده در جزیره ای به نام هاینان پرورش یافته و هرگز تحت تاثیر عواملی که در گروههای اجتماعی به آنها اشاره می شود قرار نمی‌گیرند.

میزان اسید چرب امگا۳ در تیلاپیای پرورشی

مطالعات نشان داده است که ماهی پرورشی تیلاپیا میزان بالایی اسید چرب امگا ۶ دارد و ممکن است به علت سطح پایین اسید چرب امگا ۳ و میزان بالای اسید چرب امگا۶ به ویژه برای بیمارانی که مشکلات قلبی، آرتروز، آسم و دیگر بیماری‌های مربوط به التهاب بیش از حد دارند، مضر باشد. در این تحقیقات که از کروماتوگرافی گازی برای تجزیه و تحلیل اسیدهای چرب ۳۰ نوع ماهی پرورشی و دریایی پر مصرف استفاده شد، قزل‌آلای پرورشی و سالمون میزان مناسبی از اسید چرب امگا۳ در مقابل اسید چرب امگا۶ داشتند ولی در مقابل تیلاپیلای پرورشی نسبت ناسالمی از این اسیدهای چرب داشت.

پست های مرتبط

دسته بندی ها: دانستنی های آشپزی

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.