کیک پاوند وانیلی

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
60 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 فنجان
کره
2 فنجان
آرد
1 فنجان
شکر سفید
4 عدد بزرگ
تخم مرغ
2 ق چایخوری
عصاره وانیل
1/2 ق چایخوری
نمک
کیک پاوند وانیلی

کیک پاوند (پوند) (Pound cake)، نوعی کیک کره‌ای است که منشأ آن کشور انگلستان است.کیک پاوند یکی از کیک های قدیمی می باشد که قبل از سال ۱۷۰۰ میلادی در اروپای شمالی تهیه می شده است.

در اصل این کیک از مجموع ۱ پوند (۴۵۳ گرم) آرد، ۱ پوند شکر، ۱ پوند کره، و ۱ پوند تخم مرغ تشکیل می‌شده‌ است و به این علت این نام بر آن گذاشته شده‌ است. اما در واقع پوند کیک‌های امروزی از نظر ترکیب تغییرات بسیاری کرده‌اند. در داخل این کیک استفاده از کشمش و انواع میوهٔ خشک و آجیل بسیار رایج است.

امروزه دیگه پوند کیک را به شیوه سنتی و با اندازه های برابر درست نمی کنند و به همین دلیل هم هست که رسپی های بسیار زیادی برای این کیک وجود دارد که هر کدام بافت متفاوتی دارند. اجزای اصلی کیک پوند، شامل آرد، شکر، تخم مرغ، کره می باشد. کیک پوند وقتی پخته شد، سطح بالای آن دارای برآمدگی است و در روی این سطح برآمده ترک‌هایی دیده می‌شود.

این کیک معمولاً در قالب کیک پاوند (قالب‌های عمیق مستطیلی نان) پخته می‌شود و نسبتاً دوام زیادی دارد. معمولاً ساده سرو می‌شود و یا بسیار ساده تزئین می‌شوند. کیک پوند به صورت سنتی معمولا در قالب های ” لوف ” و یا  ” بانت ” درست میشود. قالب لوف همان قالب نان تست و قالب بانت قالبیست که میان تهیه می باشد اما اگر این قالب ها را ندارید می‌توانید آن را در ظرف‌های پیرکس مستطیل شکل درست کنید.

در این رسپی کیک پاوند وانیلی آموزش داده شده است. کیک پاوند وانیلی را در صورت تمایل با خامه فرم گرفته تزیین و سرو نمایید.

برای تهیه کیک پاوند وانیلی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی کیک پاوند وانیلی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی کیک پاوند وانیلی از www.marthastewart.com

  1. ابتدا فر را با دمای 177 درجه سانتیگراد روشن کنید. قالب لوف 22*11 سانتی را با کمی روغن چرب کنبد سپس آن را آردپاشی نمایید و آن را کنار بگذارید.
  2. با همزن برقی کره (به دمای محیط رسیده) و شکر را با هم مخلوط کنید تا مخلوط پفکی و رنگ آن کمی روشن شود.

     تماشا کنید: چگونه کره را با شکر برای تهیه کیک و شیرینی هم بزنیم؟
    تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید. وانیل و نمک را اضافه کرده مخلوط را هم بزنید. سرعت همزن را کم کرده و آرد را داخل آرد الک کنید. همین که آرد ناپدید شد همزن را خاموش کنید. (مواد را بعد از اضافه کردن آرد زیاد هم نزنید؛ فقط در حد مخلوط شدن مواد با هم)
  3. مواد را داخل قالب بریزید و اجازه دهید برای مدت 1 ساعت یا تا زمانیکه تِستر از مرکز کیک تمیز بیرون آید،بپزد. اگر روی کیک زود طلایی شد، روی آن را با فویل آلومینیوم بپوشانید.
    بگذارید برای مدت 15 دقیقه داخل قالب به همان حالت بماند سپس آن را از قالب خارج کرده و بگذارید تا کاملا خنک شود.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.