کیک نوتلا

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
30 گرم
نشاسته ذرت
400 گرم
نوتلا
3 عدد بزرگ
تخم مرغ
10 گرم
بیکینگ پودر
90 گرم
شکر سفید
200 میلی لیتر
خامه
200 گرم
آرد
کیک نوتلا

کیک (Cake) گونه‌ای شیرینی است که خاستگاه اروپایی دارد. اگرچه به باور باستان‌شناسان این خوراک از زمان‌های باستان وجود داشته‌است، اما تصوری که از کیک امروزی وجود دارد و سه ویژگیِ شیرین بودن، سبکی و بافت اسفنجی را در ذهن مجسم می‌کند، نوعی شیرینی است که از میانهٔ سده هجدهم به وجود آمده‌است.

همچنین نوعی شیرینی با منشأ اروپایی است که در تهیه آن معمولاً چهار ماده اصلی آرد، شکر، تخم مرغ و کره بهم زده شده و پس از درآمدن به حالت اسفنجی، پخته می‌شوند.

به علاوه در برخی از انواع گوناگون کیکها، از موادی چون نشاسته، روغن، میوه درخت و یا خشکبار و مایعاتی مثل شیر، آب یا آب‌میوه و ادویه‌ جات گوناگون و همچنین از ماده‌ای برای حجم دادن به خمیر مثل بیکینگ پودر یا خمیرترش نیز استفاده می‌شود. کیک ها تنوع زیادی دارند؛ کیک وانیلی، کیک شکلاتی، کیک آنجل فود، کیک کشمشی، کیک عسل، کیک نوتلا و …

در این رسپی کیک نوتلا آموزش داده شده است. نوتلا برندی تجاری از شکلات فندقی است. نوتلا که توسط کمپانی ایتالیایی فِرِرو تولید می‌شود در سال ۱۹۶۳۳ به بازار معرفی شد. دستور ساخت نوتلا پیش از آن در یکی دیگر از محصولات فررو که در سال ۱۹۴۴ منتشر شده بود، استفاده شده بود و سپس گسترش و تغییر یافته بود. امروزه نوتلا در بیش از ۷۵ کشور خرید و فروش می‌شود.

*** برای مشاهده رسپی نوتلای خانگی کلیک نمایید.

برای تهیه کیک نوتلا ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی کیک نوتلا توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا فر را با دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. قالب کیک 22-25 سانتی را چرب و کمی آردپاشی کنید.
  2. در ظرفی آرد، بیکینگ پودر و نشاسته ذرت را با هم الک کنید سپس شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. تخم مرغ ها را در ظرف دیگری بشکنید.
  3. خامه و نوتلا را داخل ظرف مقاوم به حرارت بریزید سپس ظرف را بر روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا مخلوط یکدست شود. ظرف را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید در دمای محیط خنک شود سپس به تخم مرغ ها اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یکدستی بدست آید.
  4. مخلوط تخم مرغ را به مخلوط آرد اضافه کنید و فقط در حد ناپدید شدن آرد مواد را هم بزنید. خمیر کیک را داخل قالب بریزید سپس برای مدت 30-40 دقیقه یا تا زمانیکه خلال دندان از میان کیک تمیز بیرون آید در فر قرار دهید تا بپزد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.