کیک عسل

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
230 گرم
آرد
30 گرم
نشاسته ذرت
10 گرم
بیکینگ پودر
150 گرم
شکر سفید
100 میلی لیتر
عسل
160 گرم
کره
3 عدد متوسط
تخم مرغ
200 گرم
ماست
کیک عسل

کیک (Cake) گونه‌ای شیرینی است که خاستگاه اروپایی دارد. اگرچه به باور باستان‌شناسان این خوراک از زمان‌های باستان وجود داشته‌است، اما تصوری که از کیک امروزی وجود دارد و سه ویژگیِ شیرین بودن، سبکی و بافت اسفنجی را در ذهن مجسم می‌کند، نوعی شیرینی است که از میانهٔ سده هجدهم به وجود آمده‌است.

آرد، شکر، تخم مرغ و کره چهار ماده‌ای هستند که بیش از مواد دیگر در کیک به کار برده می‌شوند. کیکها به طور کلی به دو گروه بزرگ غیرچرب یا کیکهای اسفنجی و چرب یا کیکهای کره‌ای تقسیم می‌شوند.

تفاوت کیکهای کره‌ای با کیکهای اسفنجی در اینست که برخلاف کیکهای اسفنجی حباب داخل این نوع کیک در اثر وارد کردن هوا توسط به‌هم‌زدن شکر و تخم مرغ بوجود نیامده‌است بلکه عامل اصلی در بوجود آمدن حباب در این نوع کیکها، ایجاد گاز در داخل کیک، بخاطر استفاده از یک عامل ورآورنده نظیر بیکینگ پودر است. همچنین کیکهای کره‌ای از نظر وزنی سنگین هستند درصورتیکه سبک بودن، از ویژگی‌های یک کیک اسفنجی است.

همچنین نوعی شیرینی با منشأ اروپایی است که در تهیه آن معمولاً چهار ماده اصلی آرد، شکر، تخم مرغ و کره بهم زده شده و پس از درآمدن به حالت اسفنجی، پخته می‌شوند. به علاوه در برخی از انواع گوناگون کیکها، از موادی چون نشاسته، روغن، میوه درخت و یا خشکبار و مایعاتی مثل شیر، آب یا آب‌میوه و ادویه‌ جات گوناگون و همچنین از ماده‌ای برای حجم دادن به خمیر مثل بیکینگ پودر یا خمیرترش نیز استفاده می‌شود. کیک ها تنوع زیادی دارند؛ کیک وانیلی، کیک شکلاتی، کیک آنجل فود، کیک کشمشی، کیک عسل و …

در این رسپی کیک عسل آموزش داده شده است.

برای تهیه کیک عسل ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی کیک عسل توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید. قالب 25 سانتی را کمی چرب کنید و آرد بپاشید. آرد و نشاسته ذرت را با هم در ظرفی الک کنید سپس شکر و بیکینگ پودر را به آن اضافه کنید.
  2. در ظرف دیگری عسل (کمی گرم و روان شده به روش بن ماری)، تخم مرغ، کره (ذوب شده به روش بن ماری) و ماست را اضافه کنید و خوب مواد را با هم مخلوط کنید.
  3. مخلوط بالا را به مخلوط آرد اضافه کنید و به آرامی مواد را در حد نا پدید شدن آرد هم بزنید.
  4. مخلوط را داخل قالب بریزید و برای مدت 30 دقیقه یا تا زمانیکه خلال دندان از مرکز کیک تمیز بیرون آید داخل فر قرار دهید تا بپزد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.