کوکی به شکل لیوان

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت و پز
20 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 1/2 فنجان
آرد
1/3 فنجان
شکر سفید
1/2 فنجان
شکر قهوه ای
1 فنجان
کره
1 عدد بزرگ
تخم مرغ
1 ق چایخوری
وانیل
1/2 ق چایخوری
نمک
1 فنجان
شکلات چیپسی
0 به میزان لازم
شکلات ساده
کوکی به شکل لیوان

کوکی ( cookie ) نوعی نان شیرینی است که از آرد، شکر و روغن تهیه می‌شود. با اضافه کردن پودر نارگیل یا شکلات به خمیر کلوچه می‌توان کلوچه نارگیلی یا شکلاتی تهیه کرد.

کوکی ممکن است با دست به آن فرم داده شود و یا پهن شود و با قالب های مختلف، قالب زده شود. مدل های مختلفی آن ها را تزیین می کنند. در شمال امریکا کوکی های شکری برای مراسم های هالووین، کریسمس و … معروف هستند. اولین بار در جهان کوکی ( کلوچه ) در قرن هفتم میلادی در ایران پخته شد.

از کلوچه‌های سنتی ایران می توان به کلوچه فومن اشاره کرد.

که از دیرباز در شهرستان فومن تولید می‌شده و به نام خاستگاهش فومن به این نام معروف شده است. این کلوچه در سایر نقاط ایران پخت می‌گردد که عموماً توسط نانواهای گیلک صورت می‌پذیرد و همه جا با عنوان کلوچه فومن تولید و عرضه می‌گردد. کلوچه فومن از جمله سوغات شهرستان فومن و استان گیلان محسوب می‌گردد و هویت و اصالت کاملاً ایرانی دارد.

در این رسپی کوکی به شکل لیوان آموزش داده شده است.

کوکی به شکل لیوان-آشپزی-آشپزخانک-آموزش تصویری
 آموزش تصویری کوکی به شکل لیوان

در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(این رسپی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن کنید. داخل قالب مورد نظر را با کمی چرب کنید و بعد از آن شکر بپاشید سپس قالب را تکان دهید تا اضافی شکر خارج شود.
  2. کره (در دمای محیط) و شکر ها را مخلوط کنید سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا رنگ آن مایل به سفید شود.
  3. آرد (الک شده ) و نمک را اضافه کنید و هم بزنید. شکلات چیپسی را اضافه و با مواد مخلوط کنید.
  4. مقداری از خمیر را در فنجان و یا قالب مورد نظر قرار داده و با وسیله ای کوچکتر از قالب (مانند شکل)، به آرامی داخل آن فشار دهید تا شکل لیوان ایجاد شود. (این کار را آهسته انجام دهید، زیرا ممکن است زیر لیوان سوراخ شود.) سپس روی کوکی ها را با انگشت به آرامی صاف کنید تا بیشتر شکل لیوان به خود بگیرد. در نهایت قالب را داخل فریزر به مدت 20 دقیقه و بعد از آن داخل فر به مدت 15-18 دقیقه قرار دهید. سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود سپس آن ها را از قالب خارج کنید و بر روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شود.
  5. در این حین، مقداری شکلات ساده را ذوب کنید سپس داخل کوکی ها بریزید و لیوان کوکی را بچرخانید تا تمامی سطح داخل لیوان آغشته به شکلات شود. اجازه دهید تا برای 2-3 دقیقه داخل کوکی ها بماند و پس از آن اضافی شکلات مذاب را خالی کنید بگذارید تا کاملا خنک شود.
  6. با شیر و وانیل سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.