کمپوت هلو

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
تنقلات، کمپوت و ادویه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2700 گرم
هلو
1500 گرم
شکر سفید
5 فنجان
آب
1/4 فنجان
آب لیموترش
کمپوت هلو

کمپوت (به انگلیسی: Compote) نوعی دسر است که در قرن هفدهم بوجود آمده و منشأ آن کشور فرانسه است. کمپوت از میوه کامل یا خردشده و شربت ترکیب شده‌است.

میوه کامل در آب به همراه شکر و ادویه پخته می‌شود. مانند کمپوت هلو، کمپوت سیب، کمپوت گلابی، کمپوت زردآلو، کمپوت گیلاس، کمپوت هلو و ..

شربت گونه‌ای آشامیدنی است که با پایه آب و ترکیب افزودنی‌های دیگر ساخته می‌شود. ساده‌ترین نوع شربت آبی است که در آن قند را حل می‌کنند.

شربت ایرانی از مخلوط کردن آب، شکر و طعم دهنده ساخته می‌شود. طعم‌دهنده‌ ها طیف گوناگونی از میوه‌ها و آب میوه‌ها را تشکیل می‌دهند. علاوه بر میوه‌ها و آب میوه‌ها، گیاهان و گل‌ها را نیز با جوشاندن همراه با شیرین کننده به شربت تبدیل می‌کنند.

برخی از این شربت‌ها خواص دارویی نیز دارند و در کتب طب قدیم ذکری از آن‌ها رفته‌است. مانند شربت بیدمشک، شربت بنفشه، شربت هفت بادام و …

امروزه در کارخانجات صنعتی، شربت‌ها از کنستانتره تازه میوه‌جات تهیه شده و پس از پاستوریزه شدن، در ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی به فروش می‌رسند.

در این رسپی کمپوت هلو آموزش داده شده است. کمپوت هلو را می توان با بستنی سرو نمود.

برای تهیه کمپوت هلو ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی کمپوت هلو خانگی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. پوست هلو ها را بکنید، هسته آن ها را خارج کنید سپس آن ها را به قطعات کوچکتری تقسیم کنید. آب یک عدد از هلو ها را بگیرید و کنار بگذارید.
  2. آب، آب هلو و شکر را داخل قابلمه ای بریزید سپس ظرف را بر روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا شکر حل شود و مخلوط به جوش آید. اجازه دهید شربت برای مدت 20 دقیقه یا تا زمانیکه دمای آن به 103 درجه سانتیگراد برسد، بجوشد.
  3. تکه های هلو را اضافه کنید و بگذارید برای مدت 10-15 دقیقه بپزند تا کمی نرم شوند. در این حین، کف روی آن را بگیرید و دور بریزید.
  4. با وسیله ای مانند صافی کوچک، هلو ها را از داخل شربت جدا کنید و داخل ظرفی بریزید (یا آن ها را به آرامی آبکش کنید) سپس اجازه دهید شربت برای مدت 5-10 دقیقه دیگر بجوشد و غلیظ شود. (یا دمای آن به 105 درجه برسد.)
  5. آب لیموترش را بیفزایید و بگذارید 1 دقیقه دیگر بجوشد. اجازه دهید شربت از حرارت بیفتد.
  6. هلو ها را داخل شیشه تمیزی که هوا به داخل آن نفوذ نکند، بریزید سپس روی آن شربت را بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.