کاچی

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
50 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 فنجان
آرد
2 فنجان
شکر سفید
250 گرم
کره
1/4 فنجان
روغن مایع
1/2 فنجان
گلاب
1 ق چایخوری
زعفران ساییده
کاچی

کاچی یکی از غذاهای اصیل و قدیمی است که در همه جای ایران پخته می‌شود البته با کمی تغییرات.

این یک دسر ایرانی است که ساخته و پرداخته ی مردمان شهر کرمان می باشد ، دسری که می توان از آن، به عنوان یک درمانگر سنتی نیز نام برد .

کاچی ، زواره ای شامل آرد، کشک، گوشت و روغن گوشت می باشد؛ دسری ایرانی که حتی می ‌توان از آن به عنوان یک غذای کامل در وعده ی شام یا صبحانه استفاده کرد .

این دسر به علت دارا بودن آرد و کره، دارای انرژی زیادی می‌ باشد ، به عنوان مثال انرژی حاصل از کره و آرد، به تنهایی  با مقادیر داده شده در تهیه ی کاچی ، دارای ۳۱۱۵ کالری می باشد که انرژی قابل توجهی را شامل می شود، به همین دلیل برای افراد لاغر و کسانی که دچار ضعف می‌ شوند، دسر مناسبی می باشد .

کاچی را می توان با آرد گندم یا آرد برنج، شکر، گلاب، کره، روغن و زعفران درست کرد . ( البته در گذشته، با روغن حیوانی فراوان نیز تهیه می ‌شد.)

در این رسپی کاچی آموزش داده شده است.

 در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. شکر و گلاب را در ۵ پیمانه آب داغ حل کنید و کنار بگذارید.
  2. آرد و روغن را در تابه بریزید و روی آتش ملایم با کادرک چوبی هم بزنید تا به رنگ طلایی روشن درآید. کره را اضافه کرده و سپس شیره شکر را کم‌کم اضافه کنید و هم بزنید تا کاچی صاف شود. (در صورت گلوله گلوله شدن از صافی عبور دهید.)
  3. کاچی باید کمی شل باشد. اگر سفت بود کمی آب جوش اضافه کنید. زعفران را با کمی آب داغ حل کنید و در کاچی بریزید و ۲۰ دقیقه روی حرارت کم قرار دهید تا به روغن بیفتد. می توانید کاچی را با انواع مغز ها سرو کنید.
  4. برای تزیین کاچی می توانید آن را با پسته، گل رز و ... تزیین کنید. هم چنین می توانید کمی زعفران دم کنید و با یک خلال دندان یا سیخ چوبی رگه هایی زغفرانی، روی کاچی به وجود آورید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.