ژله قلبی مخصوص ولنتاین

زمان آماده سازی
150 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 بسته
ژله توت فرنگی
1 بسته
ژله آلوئه ورا
1 1/2 فنجان
آب جوش
1/2 فنجان
آب خنک
1 فنجان
بستنی وانیلی
ژله قلبی مخصوص ولنتاین

ژله (Gelatin dessert) یا لرزانک، آب میوه پخته شده در شکر حاوی ژلاتین که در هوای سرد منعقد می‌شود.

در حال حاضر ژله بیشتر به صورت پودر ژله یافت می شود که باید آن را با آب سرد و گرم مخلوط و در یخچال منعقد کرد. به دلیل این که در این ماده از ژلاتین استفاده میشود، گیاه خواران از خوردن آن پرهیز می کنند زیرا این ماده از کلاژن پوست و استخوان جانوران تهیه میشود.

به دلیل استفاده از مواد مختلف دارای طعم‌های مختلف مانند پرتقالی، آلبالویی و … می‌باشد.

نکته: دو نوع ژلاتین به نام ژلاتین پودری و ژلاتین ورقه‌ای در بازار موجود است.

روش استفاده از پودر ژلاتین: در یک کاسه مناسب و خشک باید مقداری پودر ژلاتین بپاشید و بعد کمی آب روی آن بریزید مجدداً کمی پودر ژلاتین بپاشید. اگر پودر ژلاتین را یک مرتبه در کاسه بریزید و همه آب را روی پودر ژلاتین بریزید پودر ژلاتین گلوله می‌شود. پس از آن که آب و پودر ژلاتین را روی هم ریختید آن را چند دقیقه کنار بگذارید تا اسفنجی شود و توجه کنید که لایه آخر پودر ژلاتین باشد.

روش استفاده از ورق ژلاتین: در مرحله نخست یک ظرف آب سرد را آماده کنید و ورق‌های ژلاتین را داخل آب سرد خیس کنید تا حجم آن بیش تر و ورق‌ها نرم شوند. سپس با دست ورقه‌های ژلاتین را از آب خارج می‌کنیم. مراقب باشید، ورقه‌های ژلاتین بیش از حد در آب نماند.

در این رسپی ژله قلبی مخصوص ولنتاین آموزش داده شده است.ژله قلبی مخصوص ولنتاین دسر خوشمزه ای برای روز ولنتاین می باشد.

آموزش تصویری ژله قلبی مخصوص ولنتاین

برای تهیه ژله قلبی مخصوص ولنتاین ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی ژله قلبی مخصوص ولنتاین از iranbanou.com

  1. ژله توت فرنگی رو با نصف مقدار ذکر شده آب جوش (2/3 فنجان) حل کنید بعد نصف پیمانه آب سرد بریزید و بعد از اینکه خوب مخلوط کردید داخل ظرفهای پیرکس ریخته و در یخچال قرار بدین تا خوب ببنده . بعد از بستن ژله با قالب قلب ژله رو قالب بزنید و با کاردک جدا کنید. مجددا در همون ظرف پیرکس (خیلی کم چرب شده) قلبها را با فاصله منظم از هم بچینید.
  2. ژله آلوورا رو با باقیمانده آب جوش مخلوط کرده و اجازه دهید به دمای محیط برشد سپس با بستنی (که قبلا در دمای محیط قرار دادید و آب شده) خوب مخلوط کنید. (اگر دو هم دما نباشند، مخلوط حاصل بریده می شود.) حال اجازه دهید در دمای محیط خنک شود.
  3. به آرامی و با قاشق از ژله بستنی آلوورا در داخل ظرف بریزید. فقط به اندازه ای بریزید که کل سطح در حد ۳ – ۲ میلیمتر از ژله بستنی آلوورا پوشش داده بشه و ظرف رو در یخچال بذارید تا ژله بستنی ببنده. (مخلوط بستنی نباید روی قلب ها را بگیرد، زیرا قلب ها در آن شناور می شوند؛ پس طوری مخلوط بستنی را داخل قالب بریزید که کمتر از ارتفاع قلب ها باشد.)
    ژله بستنی تون حتما سرد شده باشه وگرنه قلب ها داخلش آب می شن. (با صبر و حوصله کار کنید.)
  4. بعد از اینکه بست مجددا از ژله بستنی داخل قالب می ریزیم تا مقداری که همسطح قلب ها بشن. سپس داخل یخچال قرار بدین تا خوب ببنده. بعد با کاردک از ظرفمون جدا کرده و به ظرف سرو منتقل می کنیم.
  5. و اما ... .بقیه ژله هایی که از برش قلب ها مونده بودن و همچنین کمی از ژله بستنی آلوورا مونده بود رو چیکار کردم؟ برای اینکه هیچگونه اسرافی در کارمون پیش نیاد اضافه ژله قرمز رو خرد کرده و ژله بستنی سفید رو روش ریختم و باهاش یه ” دسر خرده شیشه قرمز و سفید ” مخصوص عشاق درست کردم.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.