ژله توت فرنگی لایه ای

زمان آماده سازی
300 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
5 بسته
ژله توت فرنگی
2 پیمانه
خامه
5 پیمانه
آب جوش
3 پیمانه
آب خنک
ژله توت فرنگی لایه ای

ژله (Gelatin dessert) یا لرزانک، آب میوه پخته شده در شکر حاوی ژلاتین که در هوای سرد منعقد می‌شود.

در حال حاضر ژله بیشتر به صورت پودر ژله یافت می شود که باید آن را با آب سرد و گرم مخلوط و در یخچال منعقد کرد. به دلیل این که در این ماده از ژلاتین استفاده میشود، گیاه خواران از خوردن آن پرهیز می کنند زیرا این ماده از کلاژن پوست و استخوان جانوران تهیه میشود.

به دلیل استفاده از مواد مختلف دارای طعم‌های مختلف مانند پرتقالی، آلبالویی و … می‌باشد.

نکته: دو نوع ژلاتین به نام ژلاتین پودری و ژلاتین ورقه‌ای در بازار موجود است.

روش استفاده از پودر ژلاتین: در یک کاسه مناسب و خشک باید مقداری پودر ژلاتین بپاشید و بعد کمی آب روی آن بریزید مجدداً کمی پودر ژلاتین بپاشید. اگر پودر ژلاتین را یک مرتبه در کاسه بریزید و همه آب را روی پودر ژلاتین بریزید پودر ژلاتین گلوله می‌شود. پس از آن که آب و پودر ژلاتین را روی هم ریختید آن را چند دقیقه کنار بگذارید تا اسفنجی شود و توجه کنید که لایه آخر پودر ژلاتین باشد.

روش استفاده از ورق ژلاتین: در مرحله نخست یک ظرف آب سرد را آماده کنید و ورق‌های ژلاتین را داخل آب سرد خیس کنید تا حجم آن بیش تر و ورق‌ها نرم شوند. سپس با دست ورقه‌های ژلاتین را از آب خارج می‌کنیم. مراقب باشید، ورقه‌های ژلاتین بیش از حد در آب نماند.

در این رسپی ژله توت فرنگی لایه ای آموزش داده شده است.ژله توت فرنگی لایه ای دسر خوشمزه ای برای روز ولنتاین می باشد. ژله توت فرنگی لایه ای را در صورت تمایل با خامه فرم گرفته تزیین و سرو نمایید.

برای تهیه ژله توت فرنگی لایه ای ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی ژله توت فرنگی لایه ای از sooran.com

  1. لایه 1:
    یک پیمانه آب جوش را با یک بسته پودر ژله توت فرنگی مخلوط کنید .بعد به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم )سعی کنید تا ذرات ژلاتین کاملا حل بشن.بعد یک پیمانه هم آب سرد اضافه کنید و هم بزنید و بین لیوان ها به طور مساوی تقسیم کنید .و حدود 40-50 دقیقه در یخچال بگذارید تا ژله ببنده ولی کاملا سفت نشود.
  2. لایه 2:
    ژله رو باز با یک پیمانه آب جوش حل کنید و سعی کنید ذرات ژلاتین کاملا حل بشن این کار باعث میشه ژله ی شفافی داشته باشین. صبر کنید مخلوط به دمای محیط برسه سپس یک پیمانه خامه هم اضافه کنید (به جای خامه می توانید از بستنی وانیلی استفاده کنید) هم بزنید تا خامه توش باز بشه البته در همون حد که خامه یا بستی توش باز بشه کافیه چون اگه زیاد هم بزنین حالت دورنگی رو از دست میده! کمتر هم زدن ژله با بستی یا خامه باعث میشه ژله خود به خود حالت دورنگ و دولایه پیدا بکنه! دوباره مواد را بین ظرف ها تقسیم کنید و در یخچال بگذارید تا ببندد ولی کاملا سفت نشه.
  3. برای لایه ی سوم مراحل کار مثل لایه ی اول هست و برای لایه چهارم هم مثل لایه دوم.
  4. و اما لایه آخر
    که تمام کننده هست مثل لایه اول انجام میدیم یعنی همان ژله معمولی (ترکیب ژله با 1 پیمانه آب جوش و حل کردن ذرات ژلاتین روی حرارت غیر مستقیم کتری و ترکیبش با 1 پیمانه آب سرد)میریزیم روی لایه چهارم و برای مدت 4-5 ساعت داخل یخچال میگذاریم تا کاملا ببندد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.