چیکن پاستا ایتالیایی (بدون فر)

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
450 گرم
سینه مرغ
1 عدد متوسط
فلفل دلمه ای
1 عدد کوچک
پیاز
680 گرم
سس گوجه ایتالیایی
2 فنجان
پاستا
220 گرم
پنیر موتزارلا
چیکن پاستا ایتالیایی (بدون فر)

پاستا یا خمیراک (Pasta) به معنی خمیر، یک اصطلاح عمومی برای گونه‌های مختلف ایتالیایی رشته فرنگی (نودل)، درست شده از خمیر آرد، آب و یا تخم مرغ است. پاستا حدوداً به ۳۵۰ شکل مختلف موجود است.

چند شکل معروف پاستا، اسپاگتی، ماکارونی، فوسیلی و لازانیا (به صورت ورقه‌ای) هستند.

در ایران گاه واژه ماکارونی به صورت گسترده برای اسپاگتی و ماکارونی و غیره به کار می‌رود.

کامپانل «campanelle» نوعی از پاستا است که شبیه زنگوله ویا گل درست می شود(کامپانل در ایتالیایی به معنی زنگ کوچک است) . این پاستا با سس غلیظ سرو می شود و یا برای درست کردن کاسرول از آن استفاده می شود.

رشتار یا اسپاگتی نوعی پاستای استوانه ای نازک و کشیده با ریشه ایتالیایی و سیسیلی است و به عنوان یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی شمرده می شود که غالباً از سمولینا یا آرد معمولی و آب تهیه می شود. اسپاگتی خشک ایتالیایی از آرد نوعی گندم سفت به نام Durum ساخته می شود ولی ممکن است در کشورهای دیگر از آردهای دیگر نیز تهیه گردد. گاهی در اصطلاح رایج ایرانیان به همه نوع پاستای غیرورقه‌ای از جمله اسپاگتی، ماکارونی گفته می‌شود. با این وجود در جنوب ایتالیا و شهر ناپل به همه نوع پاستا “spaghetti e la pasta in generale” ماکارونی هم گفته میشود.

ماکارونی یکی از گونه های پاستا است. این ماده خوراکی بیشتر در کارخانجات بصورت خشک تولید شده و پیش از خوردن جوشانده می‌شود. معنا و شکل ماکارونی در هر کشور و یا منطقه تفاوت دارد. در ژاپن بیشتر به گونه ای پاستا گفته می‌شود که شکل ظاهری آن بصورت میله‌ای کوتاه سوراخ‌دار یا به شکل صدف یا طرح‌های گوناگون دیگر است. در ایتالیا ماکارونی اشاره به نوعی پاستا به شکل میله‌ای سوراخ‌دار کوتاه است. به زبان انگلیسی، ماکارونی به معنای نوعی پاستای میله مانند کوتاه و سوراخ دار است، اما در بین ایتالیایی– آمریکایی‌ها در سراسر فیلادلفیا و نیویورک، ماکارونی واژه ای است که به همه گونه های «پاستا» اشاره دارد.

در ایران واژه ماکارونی، هم معنا با پاستا و به صورت گسترده برای انواع اسپاگتی و ماکارونی طرح‌ دار و غیره به کار می‌رود.

در این رسپی چیکن پاستا ایتالیایی آموزش داده شده است.

برای مشاهده رسپی سس گوجه ایتالیایی کلیک نمایید.

برای تهیه چیکن پاستا ایتالیایی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی چیکن پاستا ایتالیایی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. مرغ، فلفل و پیاز را خرد کنید. پاستا را طبق دستور روی جلد آبکش کنید.
  2. در ظرفی به مقدار کم روغن بریزید و سینه مرغ خرد شده را اضافه کنید و برای مدت 5 دقیقه تفت دهید. فلفل و پیاز خرد شده را اضافه کنید و مجددا برای 5 دقیقه دیگر تفت دهید تا سبزیجات نرم شوند.
  3. پاستا و سس گوجه (برای مشاهده رسپی سس، بر روی لینک موجود در قسمت توضیحات کلیک نمایید.) را اضافه کنید و برای مدت 5-10 دقیقه دیگر تفت دهید و مرتب هم بزنید.
  4. نیمی از پنیر را اضافه کنید و هم بزنید سپس نیمی دیگر را روی آن بپاشید و ظرف را از روی حرارت بردارید و درب آن را بگذارید. اجازه دهید برای مدت 2 دقیقه به همان حالت بماند تا پنیر ذوب شود.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.