سیب زمینی ترد با پنیر پارمزان

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
16 عدد کوچک
سیب زمینی
1/2 فنجان
پنیر پارمزان
2 ق غذاخوری
روغن زیتون
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
سیب زمینی ترد با پنیر پارمزان

پیش‌ غذا (به فرانسوی: Hors d’oeuvre) خوراکی است که پیش از وعده اصلی سرو می شوند. پیش‌ غذا معمولا کوچک تر از وعده اصلی‌ است و گاهی به جای قاشق و چنگال با دست خورده میشود.

پیش غذا دارای تنوع زیادی در کشور ها و فرهنگ های متفاوت است.

ایتالیا

آنتیپاستو به معنی‌ پیش از غذا است و یک بخش اصلی‌ از یک وعده رسمی‌ غذای ایتالیایی‌ محسوب میشود. پیش غذای سنتی‌ ایتالیایی‌ شامل برش های سرد گوشت، زیتون، گوجه فرنگی، انواع پنیر و روغن زیتون است.

اسپانیا

تاپاس یا پیش‌غذای اسپانیایی به انواع خوراک‌های کوچک حاضری گفته می‌شود که می‌توانند به عنوان مزه در کنار نوشیدنی صرف شوند یا این‌که مجموع آن‌ها به عنوان یک ناهار یا شام کامل خورده شود. تاپاها ممکن است سرد باشند (مثل مخلوط زیتون و پنیر) و یا به صورت گرم سرو شوند (مثل چوپیتوس که ماهی مرکب سرخ‌کرده است). خوراک‌های شبیه به تاپاس را در آمریکای مرکزی بوکاس و در مکزیک بوتاناس می‌نامند.

اسکاندیناوی

گراولکس یک پیش غذای محبوب در شمال اروپا، شامل سالمون عمل آماده در نمک، شکر و شوید است. این پیش غذا گاهی بر روی نا‌ن و گاهی با سیب زمینی‌ آب‌پز شده و به همراه یک نوع سس‌ خردل سرو می‌‌شود.

در این رسپی سیب زمینی ترد با پنیر پارمزان آموزش داده شده است.

برای تهیه سیب زمینی ترد با پنیر پارمزان ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی سیب زمینی ترد با پنیر پارمزان توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن کنید. روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. سیب زمینی ها را پوست بکنید سپس آن ها را برای مدت 5 دقیقه بخارپز کنید و یا در ماکروویو قرار دهید تا کمی نرم شود.
  2. سیخ چوبی را داخل هر سیب زمینی (در طول آن) فرو کنید تا مانع بریدن سیب زمینی به طور کامل شود، سپس با چاقو دور تا دور سیب زمینی را به صورت حلقه ای ببرید. آن ها را روی سینی فر قرار دهید.
  3. روی آن ها نمک و فلفل و سپس قطره قطره روغن بریزید سپس برای مدت 30-40 دقیقه داخل فر قرار دهید. اسلایس ها را با چنگال کمی از هم باز کنید سپس بر روی سیب زمینی ها پنیر بریزید و مجددا برای مدت 10 دقیقه داخل فر قرار دهید تا ترد و طلایی شوند.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.