پودینگ وانیلی

زمان آماده سازی
80 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1/3 فنجان
شکر سفید
2 عدد بزرگ
زرده تخم مرغ
2 ق غذاخوری
نشاسته ذرت
2 فنجان
شیر
1/8 ق چایخوری
نمک
2 ق چایخوری
وانیل
2 ق غذاخوری
کره
پودینگ وانیلی

پودینگ (Pudding) یکی از انواع دسرها است. پودینگ‌هایی که در قدیم تهیه می‌شد، خوراکی بود که از انواع مواد جامد تشکیل شده بود و یک ماده غذایی این مواد را به هم اتصال می‌داد. این ماده اتصال دهنده ممکن بود از مشتقات ژلاتین باشد یا نباشد.

امروزه پودینگ بیشتر نوعی دسر است. امروزه معمولا این دسر را از شیر و شکر و دیگر مواد دلخواه تهیه می‌کنند و اغلب از ماده‌ای که به آن خاصیت ژله مانند بدهد، همچون ژلاتین، نشاسته ذرت و یا تخم مرغ برای جامد کردن و اتصال مواد داخل این دسر استفاده می‌کنند. از نظر ظاهری، بلان مانژ و کاستارد هم بسیار شبیه به پودینگ می‌باشند.

پودینگ تابستانی دسر شیرین انگلیسی است که از میوه‌های تابستانی، بویژه توت فرنگی یا تمشک، همراه با کشمش قرمز و سیاه (گاهی نیز سیب یا شاه توت) و نان تهیه می‌شود. پودینگ را می توان به صورت پودینگ وانیلی و یا پودینگ شکلاتی تهیه کرد.

میوه‌ها را نخست همراه با شکر حرارت می‌دهند تا شکر حل شده و عصارهٔ میوه خارج شود. سپس ترکیب به دست آمده را همراه با نان به صورت لایه لایه درون ظرف گودی قرار می‌دهند. بدین ترتیب تمام آب میوه جذب نان شده و طعمی مطبوع به آن می‌بخشد.

در این رسپی پودینگ وانیلی آموزش داده شده است.

در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پودینگ وانیلی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. در ظرفی شکر، نشاسته ذرت و نمک را ترکیب کنید. شیر را به تدریج اضافه کنید و هم بزنید. ظرف را بر روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا به جوش آید و اجازه دهید برای مدت 1 دقیقه بجوشد و هم بزنید.
  2. در ظرف دیگری زرده ها را هم بزنید تا یکدست شود سپس نصف مخلوط نشاسته داغ را به زرده ها اضافه کنید و سریع هم بزنید تا نبندد. حال همه این مخلوط را مخلوط اصلی نشاسته (روی حرارت) اضافه کنید و برای مدت 1 دقیقه اجازه دهید تا بجوشد و در این حین مدام هم بزنید. ظرف را از روی حرارت بردارید سپس کره و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید.
  3. پودینگ را داخل ظرف های دلخواه بریزید و روی آن را با سلیفون بپوشانید سپس برای مدت 1-1.5 ساعت یا تا زمانیکه خنک شود داخل یخچال قرار دهید. هنگام سرو روی آن شکلات چیپسی بریزید و سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.