پلـــو ماهی

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
50 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
3 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 1/2 پیمانه
برنج
200 گرم
فیله ماهی
20 گرم (خُرد)
برگ گشنيز
30 گرم (خُرد)
برگ جعفری
2 عدد کوچک
پیاز
0 به میزان لازم
زعفران ساییده
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
پلـــو ماهی

پلو (Pilaf) در آشپزی ایرانی، آذربایجانی، ترکیه، ازبکستان و بسیاری از کشورهای خاورمیانه به برنجی گفته می شود که با مواد دیگری مانند انواع گوشت، سبزیجات، حبوبات و خشکبار و حتی انواع ادویجات، طبخ می‌شود که تهیه آن به هر دو صورت کته و آب‌کش ممکن است.

در برخی غذاها نیز ممکن است پس از طبخ کامل چلو (برنج ساده) آن را با مواد دیگر مخلوط و پلو را تهیه می کنند. همچنین غذاهایی مانند آش و هریسه و جود دارند که با وجود برنج در آنها، با عنوان پلو یا چلو شناخته نمی‌شوند. در تعریف پلو در دهخدا آمده است: طعامی است که از برنج کنند و در آن گوشت و کشمش و خرما و مانند آن با ادویه کنند و آن را اقسام است.

تفاوت پلو با چلو

چلو یا خشکه برنج غذایی است که از برنج تهیه می‌شود و با کباب یا خورش خورده می‌شود. در چلو برنج خالص با روغن یا کره پخته می‌شود. تفاوت آن با پلو در این است که در چلو، برنج به تنهایی و بدون مخلوط شدن با مواد دیگری از قبیل ماش و عدس و رشته و نظایر اینها پخت می‌شود.

انواع پلوهای ایرانی

از انواع پلوهای ایرانی می‌توان به باقلاپلو، سبزی پلو، مرصع‌پلو، شیرین پلو، زرشک پلو، آلبالو پلو، ماش پلو، رشته پلو، استانبولی پلو، لوبیا پلو، نخودپلو، کلم‌پلو و عدس پلو اشاره کرد. تنوع غذاهایی که همراه با برنج است محدود به استانهای شمالی ایران نمی‌شود و ده‌ها مورد پلو درست می‌شود، مانند: شوید پلو. جدا از این، تزیینات پلو توسط زعفران و زرشک و همچنین انواع ته دیگ، جزو مشخصات دیگر پلوهای ایرانی است.

 

در این رسپی پلـــو ماهی آموزش داده شده است.

  1. ابتدا فیله ماهی را خرد کرده سپس با نمک، فلفل، نیمی از جعفری، زعفران و آب پیاز مخلوط کرده سپس برای 2 ساعت در کیسه در بسته داخل یخچال می گذاریم تا خوب مواد به خورد فیله ها برود.
  2. باقیمانده سبزي‌ها را با كمي روغن تفت دهيد. برنج را نیز آبکش کنید.
  3. پياز را نگيني خرد كرده و در روغن تفت دهيد تا طلايي رنگ شود، سپس به آن فيله ماهي خردشده را اضافه كنيد. کمی از برنج آبکش شده را با زعفران دم کرده مخلوط کنید و کنار بگذارید.
  4. کف قابلمه را کمی روغن چرب کنید.سپس كمي از برنج را با فيله ماهي مخلوط كرده و مقداري را نيز با سبزيجات تفت دهيد و هر كدام را به ترتيب به همراه برنج زعفرانی داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا برنج دم بکشد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.