پاستا گوجه و ریحان

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
375 گرم
اسپاگتی
2 ق غذاخوری
روغن زیتون
1 عدد کوچک
پیاز
2 عدد کوچک
سیر (حبه)
400 گرم
سس گوجه ایتالیایی
1 ق چایخوری
شکر سفید
1/2 فنجان
برگ ریحان
1/2 فنجان
گوجه گیلاسی
1/3 فنجان
آب جوش
پاستا گوجه و ریحان

پاستا یا خمیراک (Pasta) به معنی خمیر، یک اصطلاح عمومی برای گونه‌های مختلف ایتالیایی رشته فرنگی (نودل)، درست شده از خمیر آرد، آب و یا تخم مرغ است. پاستا حدوداً به ۳۵۰ شکل مختلف موجود است.

چند شکل معروف پاستا، اسپاگتی، ماکارونی، فوسیلی و لازانیا (به صورت ورقه‌ای) هستند.

در ایران گاه واژه ماکارونی به صورت گسترده برای اسپاگتی و ماکارونی و غیره به کار می‌رود.

کامپانل «campanelle» نوعی از پاستا است که شبیه زنگوله ویا گل درست می شود (کامپانل در ایتالیایی به معنی زنگ کوچک است.) این پاستا با سس غلیظ سرو می شود و یا برای درست کردن کاسرول از آن استفاده می شود.

رشتار یا اسپاگتی نوعی پاستای استوانه ای نازک و کشیده با ریشه ایتالیایی و سیسیلی است و به عنوان یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی شمرده می شود که غالباً از سمولینا یا آرد معمولی و آب تهیه می شود. اسپاگتی خشک ایتالیایی از آرد نوعی گندم سفت به نام Durum ساخته می شود ولی ممکن است در کشورهای دیگر از آردهای دیگر نیز تهیه گردد. گاهی در اصطلاح رایج ایرانیان به همه نوع پاستای غیرورقه‌ای از جمله اسپاگتی، ماکارونی گفته می‌شود. با این وجود در جنوب ایتالیا و شهر ناپل به همه نوع پاستا “spaghetti e la pasta in generale” ماکارونی هم گفته میشود.

ماکارونی یکی از گونه های پاستا است. این ماده خوراکی بیشتر در کارخانجات بصورت خشک تولید شده و پیش از خوردن جوشانده می‌شود. معنا و شکل ماکارونی در هر کشور و یا منطقه تفاوت دارد. در ژاپن بیشتر به گونه ای گفته می‌شود که شکل ظاهری آن بصورت میله‌ای کوتاه سوراخ‌دار یا به شکل صدف یا طرح‌های گوناگون دیگر است. در ایتالیا ماکارونی اشاره به نوعی پاستا به شکل میله‌ای سوراخ‌دار کوتاه است.

در ایران واژه ماکارونی، هم معنا با پاستا و به صورت گسترده برای انواع اسپاگتی و ماکارونی طرح‌ دار و غیره به کار می‌رود.

در این رسپی پاستا گوجه و ریحان آموزش داده شده است.

برای مشاهده رسپی سس گوجه ایتالیایی کلیک نمایید.

در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(این رسپی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا پاستا را داخل ظرف بزرگی از آب جوش بریزید سپس اجازه دهید تا نرم شوند ولی له نشوند، نمک اضافه کنید و آبکش کنید.
  2. پیاز و سیر را ریز خرد کنید. در ظرفی روغن زیتون را بریزید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود سپس پیاز خرد شده را اضافه کرده و برای مدت 3 دقیقه تفت دهید تا نرم شود.
  3. سیر را اضافه کنید و برای 1 دقیقه دیگر تفت دهید تا طعم و عطر آن پخش شود. شکر را در آب جوش حل کنید سپس اضافه کنید سس گوجه و گوجه گیلاسی را هم اضافه کنید و هم بزنید. صبر کنید تا مخلوط به جوش آید سپس درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید برای مدت 10-15 دقیقه بپزد و غلیظ شود. در این مدت گاهی مخلوط را هم بزنید.
  4. ریحان ها را ریز خرد کنید و به همراه پاستا به سس گوجه اضافه کنید سپس مخلوط را زیر و رو کنید. نمک و فلفل آن را تنظیم کنید.
  5. داخل ظرف سرو بکشید و در صورت تمایل با نان ترد و برگ سبزی ها سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.