پاستا با سوسیس و تره فرنگی

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
350 گرم
پاستا فرمی
750 گرم
تره فرنگی
350 گرم
سوسیس
2 ق غذاخوری
کره
1/4 فنجان
سرکه سفید
200 گرم
کاهو
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
0 به میزان لازم
نمک
پاستا با سوسیس و تره فرنگی

پاستا یا خمیراک (Pasta) به معنی خمیر، یک اصطلاح عمومی برای گونه‌های مختلف ایتالیایی رشته فرنگی (نودل)، درست شده از خمیر آرد، آب و یا تخم مرغ است. پاستا حدوداً به ۳۵۰ شکل مختلف موجود است.

چند شکل معروف پاستا، اسپاگتی، ماکارونی، فوسیلی و لازانیا (به صورت ورقه‌ای) هستند.

در ایران گاه واژه ماکارونی به صورت گسترده برای اسپاگتی و ماکارونی و غیره به کار می‌رود.

کامپانل «campanelle» نوعی از پاستا است که شبیه زنگوله ویا گل درست می شود (کامپانل در ایتالیایی به معنی زنگ کوچک است.) این پاستا با سس غلیظ سرو می شود و یا برای درست کردن کاسرول از آن استفاده می شود.

رشتار یا اسپاگتی نوعی پاستای استوانه ای نازک و کشیده با ریشه ایتالیایی و سیسیلی است و به عنوان یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی شمرده می شود که غالباً از سمولینا یا آرد معمولی و آب تهیه می شود. اسپاگتی خشک ایتالیایی از آرد نوعی گندم سفت به نام Durum ساخته می شود ولی ممکن است در کشورهای دیگر از آردهای دیگر نیز تهیه گردد. گاهی در اصطلاح رایج ایرانیان به همه نوع پاستای غیرورقه‌ای از جمله اسپاگتی، ماکارونی گفته می‌شود. با این وجود در جنوب ایتالیا و شهر ناپل به همه نوع پاستا “spaghetti e la pasta in generale” ماکارونی هم گفته میشود.

در ایران واژه ماکارونی، هم معنا با پاستا و به صورت گسترده برای انواع اسپاگتی و ماکارونی طرح‌ دار و غیره به کار می‌رود.

در این رسپی پاستا با سوسیس و تره فرنگی آموزش داده شده است.

برای تهیه پاستا با سوسیس و تره فرنگی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی پاستا با سوسیس و تره فرنگی از parsegard.com

  1. حدود 2 دسته تره‌فرنگی نیاز داریم که فقط از قسمت سفید و سبز روشن آن‌ها استفاده می‌شود.بایستی از طول به دو نیم شده و به قطعات ½ سانتی‌متری خرد شوند و خوب آب کشیده و خشک گردند. قسمت‌های تیره تره فرنگی را به ظرفی غیرقابل نفوذ هوا منتقل کرده و در یخچال می‌گذاریم تا برای غذای دیگری از آن استفاده کنیم.
  2. در تابه‌ای بزرگ سوسیس‌های حلقه‌ای برش خورده را روی شعله متوسط سرخ می‌کنیم و تا وقتی که قهوه‌ای شوند ( حدود 5 دقیقه) به سرخ کردنشان ادامه می‌دهیم.
  3. 4 پیمانه تره فرنگی‌ها را به سوسیس داخل ماهی تابه اضافه کرده و تفت می‌دهیم تا وقتی که نرم شوند که حدود 5 دقیقه زمان می‌برد.
  4. سرکه سفید را اضافه نموده و به طور مدام هم می‌زنیم تا غلیظ شود ( حدود 2 دقیقه). کره و نمک و فلفل را افزوده و هم می‌زنیم.
  5. در همین حین پاستا را طبق دستور العمل روی بسته‌اش در قابلمه‌ای مناسب می‌پزیم. پاستا را آبکش نموده، دوباره به قابلمه بازگردانده، مخلوط سوسیس را به آن اضافه کرده و هم می‌زنیم تا با هم ترکیب شوند. کاهو را به مواد داخل قابلمه اضافه کرده و هم زده تا با هم ترکیب شوند.
  6. در ظرف مناسب سرو می‌کنیم و روی آن پنیر پارمزان می‌ریزیم.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.