پارفه انار آسان

زمان آماده سازی
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 فنجان (خرد)
بیسکویت
2 عدد متوسط
انار
2 فنجان
ماست
3/4 فنجان
شیر عسلی
پارفه انار آسان

پارفه – پَغفه (Parfait) یا پارفی نوعی دسر سرد است. پارفی تلفظ انگلیسی این کلمه است. Parfait یا پغفه در اصل یک کلمه فرانسوی به معنی « کامل و بی عیب و نقص» است که از سال ۱۸۹۴ به نوعی دسر سرد اطلاق شد.

پارفه در فرانسه با خامه و تخم مرغ و شیره شکر ساخته شده است. در کشورهای دیگر مانند آمریکا نیز واژه “Parfait” به دسرهای لایه لایه ای گفته می شود که با مواد مختلفی مانند میوه، بستنی، شکلات، پودینگ، یکی از مغزها، خامه، بیسکویت یا گرانولا تهیه شده باشد.

گرانولا یک غذای مواد غذایی صبحانه و میان وعده شامل جو پوست‌کنده، مغز دانه‌ها، عسل و یا شیرین‌کننده‌های دیگر مانند شکر قهوه‌ای و گاهی اوقات برنج پوست‌کنده است، که معمولاً پخته تا زمانی که ترد، تست و قهوه‌ای طلایی شود.

در طول فرایند پخت، مخلوط هم زده است و برای حفظ قوام غلات صبحانه شل می‌شود. میوه‌های خشک‌ شده، مانند کشمش و خرما، و انواع شیرینی مانند شکلات نیز گاهی اوقات اضافه می‌شوند. گرانولا، به‌خصوص اگر شامل بذر کتان نیز باشد، اغلب به‌منظور بهبود هضم استفاده می‌شود. گرانولا اغلب در ترکیب با ماست، عسل، میوه‌های تازه (مانند موز، توت‌فرنگی و یا زغال‌اخته)، شیر و یا اشکال دیگر غلات خورده می‌شود.

در بعضی کشورها هم پارفه را با همین اسم از میوه های مختلف و ماست و ژله به صورت لایه لایه تهیه می کنند. با این حال پارفِی ای که این روزها مرسوم است تا این حد سنگین و پر و پیمان نیست.

در انگلستان پارفه به یک خمیر نرم گوشتی یا (پاته) گفته می‌شود که معمولاً از جگر (غذا) و یا مرغ تهیه می‌شود و با لیکور به آن طعم داده می‌شود.

پارفه بیشتر در لیوان های بلند سرو می شود.

در این رسپی پارفه انار آسان آموزش داده شده است. پارفه انار را سرد سرو نمایید.

برای تهیه پارفه انار آسان در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پارفه انار آسان توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی پارفه انار آسان از unicornsinthekitchen.com

  1. ابتدا انار ها را به روش زیر دان کنید.

     تماشا کنید: چگونه دانه های انار را به راحتی و با سرعت دان کنیم؟
  2. بیسکویت های خرد شده را داخل 4 ظرف تقسیم کنید. ماست و شیر عسلی را با هم در ظرفی مخلوط کنید و در صورت تمایل به شیرینی بیشتر، مقدار شیر عسلی را کمی افزایش دهید.
  3. نصف مخلوط ماست را نگه دارید و بقیه را بین چهار ظرف تقسیم کنید سپس مقداری انار دان شده روی آن ها بریزید و باقیمانده مخلوط ماست را بین چهار ظرف تقسیم کنید و مجددا باقیمانده انار دان شده را روی آن ها بریزید. (در صورت تمایل می توانید لایه های بیشتری داشته باشید.)
  4. پغفه را سرد سرو نمایید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.