پاتاتاس براواس (اسپانیایی)

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
300 گرم
گوجه فرنگی
1 ق غذاخوری
سرکه سیب
2 عدد متوسط
سیر (حبه)
1/2 فنجان
آب ولرم
2 ق غذاخوری
روغن زیتون
800 گرم
سیب زمینی
2 ق چایخوری
پاپریکا
1/3 ق چایخوری
فلفل سیاه
0 به میزان لازم
نمک
پاتاتاس براواس (اسپانیایی)

پاتاتاس براواس (Patatas bravas) یک غذای بومی اسپانیایی می باشد که اغلب به عنوان تاپاس در بار ها سرو می شود. پاتاتاس براواس پیش‌غذای اسپانیایی و به معنی سیب‌زمینی خشمگین است که به خاطر تند بودن این غذا، به این نام معروف است.

تاپاس یا پیش‌غذای اسپانیایی به انواع خوراک‌های کوچک حاضری گفته می‌شود که می‌توانند به عنوان مزه در کنار نوشیدنی صرف شوند یا این‌که مجموع آن‌ها به عنوان یک ناهار یا شام کامل خورده شود. تاپاها ممکن است سرد باشند (مثل مخلوط زیتون و پنیر) و یا به صورت گرم سرو شوند (مثل چوپیتوس که ماهی مرکب سرخ‌کرده است). خوراک‌های شبیه به تاپاس را در آمریکای مرکزی بوکاس و در مکزیک بوتاناس می‌نامند.

تاپاس به شکل سنتی در بارهای اسپانیا به عنوان مزه و لقمه اشتهاآور در کنار شراب، آبجو و شری سرو می‌شود. در برخی از نقاط اسپانیا (به‌ویژه در اندلس و مناطق مرکزی) با خرید یک نوشیدنی الکلی گارسون‌ها بشقاب کوچکی از تاپا را هم سرو می‌کنند. امروزه تاپاها در اسپانیا انواع گوناگون و متنوعی پیدا کرده و تخصصی شده‌اند، به‌طوری که یک رشته آشپزی جداگانه خود را به خود اختصاص می‌دهند.

پاتاتاس براواس به طور عمومی از سیب زمینی سفید تهیه می شوند که در آن سیب زمینی ها را با شکل های نا معین و با ضخامت 2 سانت برش می زنند سپس در روغن سرخ می کنند و با سس گوجه تند و یا سس aioli به صورت گرم سرو می شود.

این غذا عموما در تمام مناطق اسپانیا و در رستوران ها و بارها سرو می شود.

در این رسپی پاتاتاس براواس آموزش داده شده است.

در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(این رسپی  توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا باید پوست گوجه ها را بکنید. برای این کار ابتدا سر گوجه را در بیاورید سپس یک علامت + با چاقو در زیر آن ها ایجاد کنید و برای مدت 3-2 دقیقه آن ها داخل آب جوش بیندازید سپس به آب یخ منتقل کنید و اجازه دهید برای 1 دقیقه داخل آب یخ بمانند در این صورت پوست آنها به راحتی کنده می شود. سپس آن ها را در غذاساز و یا بلندر خرد و له کنید.
  2. گوجه را در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب اضافیش تبخیر شود. بعد از اتمام آب 1 ق غذاخوری از روغن زیتون را اضافه کنید و برای مدت 2-3 دقیقه تفت دهید و کنار بگذارید.
  3. سیب زمینی ها را خرد کنید سپس آن ها را در روغن سرخ کنید تا داخل آن ها کمی نرم و لایه بیرونیشان طلایی شود.
  4. سیر، نمک، پاپریکا و باقیمانده روغن زیتون را میکس کنید تا مخلوط به صورت پوره در آید (یا سیر را ریز رنده کنید) سپس داخل ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید و برای مدت 5 دقیقه تفت دهید.
  5. سرکه، آب، فلفل و گوجه را به مخلوط سیر اضافه کنید و حداقل برای مدت 15 دقیقه بپزید.
  6. پاتاتاس براواس را گرم سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.