نوتلای خانگی

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
250 گرم
مغز فندوق
1/4 فنجان
پودر کاکائو
90 گرم
پودر شکر
2 ق غذاخوری
روغن ذرت
1 ق چایخوری
وانیل
نوتلای خانگی

نوتلا برندی تجاری از شکلات فندقی است. نوتلا که توسط کمپانی ایتالیایی فِرِرو تولید می‌شود در سال ۱۹۶۳ به بازار معرفی شد. دستور ساخت نوتلا پیش از آن در یکی دیگر از محصولات فیررو که در سال ۱۹۴۴ منتشر شده بود، استفاده شده بود و سپس گسترش و تغییر یافته بود. امروزه نوتلا در بیش از ۷۵ کشور خرید و فروش می‌شود.

به نقل از رویترز، شرکت فراورده‌های قندی “فِرِرو” موضع عمومی ای در دفاع از یکی از ترکیباتی گرفته که سایر شرکت های مواد غذایی آن را تحریم کرده اند. شرکت فررو، یک کمپین تبلیغاتی برای اطمینان مردم از سالم بودن نوتلا به راه انداخته. نوتلا گل سرسبد محصولات صنعت پالم است که یک پنجم از فروش این صنعت را تشکیل می دهد.

ترکیب فندق و شکلات، یکی از شناخته شده ترین مارک های مواد غذایی ایتالیا و صبحانه محبوبِ کودکان، برای بافت روغنی و ماندگاری اش متکی بر پالم است. طبق گفتۀ فررو، جایگزین های دیگر مانند روغن آفتابگردان، می تواند ماهیت این محصول را تغییر دهد.

خوشمزگی شکلات صبحانه و حاشیه سود حاصل از فروش آن، می تواند ما ایرانیان را از توجه به غیر سالم بودن این محصول دور کند. می توان برای اطمینان از سالم بودن این شکلات صبحانه، نوتلای خانگی را تهیه کنیم.

در این رسپی نوتلای خانگی آموزش داده شده است. مواد اولیه این رسپی در دسترس و نوتلای خانگی به آسانی تهیه می شود.

در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی نوتلای خانگی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا فر را باید با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید.
  2. فندوق های پوست شده (تنها گوشت فندوق و بدون پوست قهوه ای آن) را بر روی سینی فر بریزید و برای 8 دقیقه داخل فر قرار دهید تا فندوق ها رست و طلایی شوند سپس آن ها را داخل بلندر یا غذاساز بریزید و با سرعت کم میکس کنید. سپس سرعت آن را افزایش دهید تا فندوق ها له و پوره شوند.
  3. از لبه های ظرف بلندر یا غذاساز با قاشق فندوق ها را جمع کنید و به داخل هدایت کنید تا کاملا و به صورت یکنواخت پوره شود. سرعت را بیشتر کنید تا نهایتا مخلوط قوامی شبیه به عسل پیدا کند.
  4. سایر مواد باقیمانده را به فندوق اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود. ابتدا با سرعت کم شروع کنید سپس سرعت را افزایش دهید تا مخلوط روان شود. (وقتی پودر شکر را اضافه کردید، زمان بیشتری طول می کشد تا مخلوط یکنواخت شود، حدود 2-3 دقیقه باید مخلوط کنید.)
  5. مخلوط را داخل ظرف شیشه ای تمیز بریزید سپس در یخچال قرار دهید. این مخلوط را در فریزر قرار ندهید زیرا ممکن است باعث شکرک زدن آن شود. با این مقدار مواد اولیه 1.5 فنجان نوتلا بدست خواهد آمد.
  6. نکته 1: اگر فندوق پوست شده در دسترس نبود، ابتدا پوست سفت آن ها را بشکنید سپس فندوق ها را با پوست نازک قهوه ای رست کنید. بعد از آن فندوق های رست شده را داخل ظرفی بریزید سپس ظرف دیگری روی آن قرار دهید و خوب تکان دهید؛ در این صورت پوست نازک قهوه ای روی آن کنده خواهد شد و می توان از آن استفاده کنید. در هر حال باید 250 گرم فندوق پوست شده داشته باشید. (اگر فندوق پوست نشده در این رسپی به کار بگیرید، نوتلا تلخ خواهد شد!)
  7. نکته 2: می توان روغن کانولا یا آفتابگردان را جایگزین روغن ذرت کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.