نان رمضان

زمان آماده سازی
120 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 پیمانه
شیر
1/2 پیمانه
آب ولرم
100 میلی لیتر
روغن مایع
1 ق غذاخوری
شکر سفید
10 گرم
پودر خمیر مایه
1 عدد متوسط
سفیده تخم مرغ
500 گرم
آرد
1 عدد متوسط
زرده تخم مرغ
1 ق غذاخوری
ماست
0 به میزان لازم
کنجد
نان رمضان

نان (Bread) به آن دسته از غذاها اطلاق می شود که با پختن، بخارپز کردن و یا سرخ کردن خمیری که متشکل از آرد و آب است، تهیه می شود. در بیشتر خمیرها نمک هم لازم است و معمولاً از یک ماده برای ور آمدن خمیر نان استفاده می کنند. در تهیه نان به غیر از نمک، مخمر، روغن و آب، و گاهی برخی ادویه جات، از انواع غلات استفاده می کنند و انواع بسیار متفاوتی نان را عرضه می نمایند. نان در سراسر دنیا، یک غذای اصلی محسوب می شود. معمولاً از آرد گندم خمیری تهیه می کنند که به کمک خمیر مایه، ور می آید و حجمش زیاد می شود و در نهایت درون تنور یا فر آنرا می پزند.

معمولاً از آرد گندم در تهیه نان استفاده می کنند، چون میزان گلوتن آن بسیار زیاد است (که سبب حالت اسفنجی و تردی نان می شود). اما گاهی آرد گندم سیاه، جو، ذرت و جو دوسر هم یا به تنهایی یا مخلوط با آرد گندم در تهیه نان به کار می روند.

برای ور آمدن بیشتر خمیرها، از خمیر ترش استفاده می شود. خمیر ترش، هیدرات کربن موجود در آرد و یا شکر را تخمیر می کند و گاز دی اکسید کربن تولید می نماید.

در این رسپی نان رمضان آموزش داده شده است.

برای تهیه نان رمضان ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی نان رمضان توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداریمنبع آن ذکر شود.)

رسپی از yapdabiyiyelim

  1. شیر ولرم، آب ولرم، روغن مایع (3 قاشق غذاخوری از مقدار ذکر شده را نگه دارید)، حبه قند یا 1 قاشق غذاخوری شکر، خمیر مایه و سفیده تخم مرغ را مخلوط کنید، بپوشانید و حدود 30 دقیقه صبر کنید، آرد را الک کنید داخل خمیر و خوب ورز بدهید و دوباره بپوشانید و بگذارید 1 ساعت جای ولرم بماند.
  2. به دستهایتان آرد بزنید و هوای خمیر رو بگیرید با بالا پایین کردن خمیر و فشار دادن روی خمیر.خمیر را روی کاغذ روغنی بگذارید و رویش شکل بدهید و دوباره بپوشانید و 15 دقیقه استراحت بدهید
  3. دوباره شکل داده و 1 زرده تخم مرغ، 1 قاشق غذاخوری ماست و 3 قاشق غذاخوری روغن مایع که نگه داشته بودید، را مخلوط کرده و رویش بمالید با فرچه و کنجد و رازیانه بپاشید و در فر گرم شده 200 درجه بپزید تا رویش طلایی شود.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.