مرغ کبابی با سس لیمو

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
50 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
4 عدد بزرگ
ران مرغ
1/2 فنجان
سرکه سفید
1 1/2 فنجان
آب مرغ
3 ق غذاخوری
آب لیموترش
2 قاشق غ (خرد)
پونه کوهی
مرغ کبابی با سس لیمو

مرغ یکی از مهمترین مواد غذایی محسوب می‌شود که سرشار از پروتئین‌های مختلف است. تردیدی نیست که گوشت مرغ جایگزینی سالم و مناسب برای گوشت قرمز می ‏باشد.

بیشتر افرادی که گیاه خوار نیستند ادعا می کنند مرغ جز اصلی غذاهای روزانه آن ها است! این گوشت همه کاره ، می تواند به صد روش مختلف طبخ شود ، پس هیچ وقت از خوردن آن خسته نمی شوید. مرغ حاوی مواد مغذی زیاد است. می توانید آن را برای لاغر شدن انتخاب کرده و بهتر از مواد مغذی آن ، استفاده کنید.

افرادی که می ‏خواهند مقدار چربی غذای ‏شان را کم کنند، می ‏توانند از گوشت مرغ استفاده کنند. لخم ‏ترین قسمت گوشت مرغ، گوشت سینه‏ می‏ باشد که در مقایسه با ران، چربی اش نصف است.

گوشت مرغ در مقایسه با گوشت گاو، چربی اشباع کمتری دارد. مرغ منبع خوب پروتئین بدون چربیست، به این معنی که چربی پایینی دارد. پروتئین ، شما را برای مدت زمان طولانی سیر نگه داشته و باعث کاهش وزن می شود. در واقع هر ۴ گرم گوشت مرغ به طور تمام و کمال، ۸۶ درصد پروتئین توصیه شده در رژیم غذایی را تامین می‌کند.

مرغ منبع خیلی خوب پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می ‏سازد. با مرغ می توانید غذا های متنوع و خوشمزه ای نظیر مرغ کنتاکی، مرغ زعفرانی و …. را تهیه کنید.

در این رسپی مرغ کبابی با سس لیمو آموزش داده شده است. مرغ کبابی با سس لیمو غذایی با طعم متفاوت می باشد که شما می توانید آن را با صرف مدت زمان کوتاهی تهیه کنید. مرغ کبابی با سس لیمو را گرم سرو نمایید.

برای تهیه مرغ کبابی با سس لیمو ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپاین صفحه استفاده نمایید.

  1. فر را با دمای 225 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. مرغ‌ها (ران و کتف مرغ بهم چسبیده) را با نمک و فلفل مزه دار می کنیم. سپس یک ظرف مناسب رُست که در بالا دارای شبکه توری می‌باشد را انتخاب نمایید. مرغ را روی شبکه توری بصورتی که قسمت دارای پوست آن به سمت بالا باشد قرار داده و آن‌را تا زمانی‌که به‌دمای ( بوسیله دماسنج دمای داخل مرغ را محاسبه می‌نمایید) 75 درجه سانتیگراد برسد، یعنی در حدود 45 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم تا به‌خوبی بپزد. سپس آن را از فر بهمراه توری خارج می‌نماییم.
  2. تهیه سس: آب داخل ظرف مخصوص رست را داخل یک پیمانه ریخته و چربی روی آن را می‌گیریم. سرکه طبیعی را داخل یک قابلمه مناسب ریخته و آن را به مدت 4 تا 6 دقیقه روی حرارت می‌گذاریم تا اندازه 1/4 آن تبخیر شود. سپس آب مرغ، آبلیمو و آب داخل تابه را به آن اضافه نموده، 5 دقیقهٔ دیگر می گذاریم بجوشد تا اندازه مایع 1/4دیگر کاهش یابد. پونه کوهی را به سس داخل قابلمه اضافه نموده و هم می‌زنیم، سپس تنها اگر نیاز بود، کمی آب به آن اضافه می کنیم تا به 1.5 پیمانه سس دست یابیم.
  3. برای هر 2 قطعه از این مرغ‌ها به نصف پیمانه سس نیاز است.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.