ماکارونی با سویا

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 1/2 فنجان
سویا
1 بسته
اسپاگتی
1 عدد متوسط
پیاز
1 عدد متوسط
فلفل دلمه ای
1 ق چایخوری
زردچوبه
1 1/2 ق چایخوری
پودر آویشن
1/2 ق چایخوری
فلفل سیاه
1 1/2 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
1 ق غذاخوری
سرکه سفید
0 به میزان لازم
برگ جعفری
0 به میزان لازم
نمک
ماکارونی با سویا

ماکارونی (Macaroni) یکی از خوراکی های ایتالیایی است که در سراسر جهان طرفدار دارد.

ماکارونی یکی از گونه های پاستا است. این ماده خوراکی بیشتر در کارخانجات بصورت خشک تولید شده و پیش از خوردن جوشانده می‌شود. معنا و شکل ماکارونی در هر کشور و یا منطقه تفاوت دارد. در ژاپن بیشتر به گونه ای پاستا گفته می‌شود که شکل ظاهری آن بصورت میله‌ای کوتاه سوراخ‌دار یا به شکل صدف یا طرح‌های گوناگون دیگر است. در ایتالیا ماکارونی اشاره به نوعی پاستا به شکل میله‌ای سوراخ‌دار کوتاه است. به زبان انگلیسی، ماکارونی به معنای نوعی پاستای میله مانند کوتاه و سوراخ دار است، اما در بین ایتالیایی– آمریکایی‌ها در سراسر فیلادلفیا و نیویورک، ماکارونی واژه ای است که به همه گونه های «پاستا» اشاره دارد.

در ایران واژه ماکارونی، هم معنا با پاستا و به صورت گسترده برای انواع اسپاگتی و ماکارونی طرح‌دار و غیره به کار می‌رود.

در ریشه‌یابی نام ماکارونی گمانه بسیار است. برخی آن‌را از واژه یونانی makaria یا خوراک سوگواری دانسته‌اند که در مراسم مردگان خورده می‌شد و نیز برخی از واژه ایتالیایی ammaccare که به معنی خمیر له شده یا ورز داده شده است اما در زبان سانسکریت ریشه آن از ماکارانی می آید.

در این رسپی ماکارونی با سویا آموزش داده شده است.

  1. ابتدا سویا را در آب گرم خیس کنید و سرکه در آن بریزید و بعد از نیم ساعت در صافی ریخته و با دست خوب بفشارید تا آب سویا کاملاً گرفته شود. بعد داخل ماهی تابه بدون روغن بریزید و چند دقیقه بدون روغن روی حرارت هم بزنید تا آب باقی مانده در سویا تبخیر شود حالا سویا را کناربگذارید.
  2. پیاز را ریز خرد کنید و با چند قاشق روغن تفت دهید تا نرم شود، فلفل دلمه‌ای را نیز ریز خرد کنید و همراه سویای آب گرفته به پیاز اضافه کنید و 5-6 دقیقه تفت دهید. نمک، فلفل، زردچوبه و آویشن را به آن اضافه کنید و حدود 2-3 دقیقه دیگر تفت دهید و سپس یک و نیم پیمانه آب درون آن ریخته و اجازه دهید با حرارت کم بپزد و به روغن بیفتد و آب آن تبخیر شود. سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و برای 3-4 دقیقه دیگر تفت دهید تا رب خوشرنگ شود.
  3. در یک ظرف مناسب آب به اندازه لازم ریخته و با دوسه ق. غ خوری نمک، روی حرارت بجوشانید، وقتی آب جوشید ماکارونی را داخل آب جوش ریخته و اجازه دهید تا ماکارونی بپزد. حدودا برای پخت ماکارونی نیم ساعت کافیست.
  4. بعد از پخت، ماکارونی را در صافی ریخته و دوسه لیوان آب روی آن بریزید تا نمک اضافی آن گرفته شود. بعد داخل ظرفی که می‌خواهید ماکارونی را دم کنید، کمی روغن ریخته و روی حرارت گذاشته تا گرم شود بعد ظرف را از روی حرارت بردارید و یک تکه نان لواش، به عنوان ته دیگ بگذارید.
  5. ماکارونی آبکش شده را با هم مخلوط کنید و روی ته دیگ بریزید و با دم کنی و شعله پخش کن حدود بیست دقیقه با حرارت ملایم دم کنید.
  6. با جعفری خرد شده تزیین کنید و سپس سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.