مافین تخم مرغ

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
20 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
6 عدد متوسط
تخم مرغ
1/2 فنجان
شیر
3/4 فنجان
اسفناج
3/4 فنجان
پنیر چدار
1 عدد بزرگ
فلفل دلمه ای
1/4 ق چایخوری
فلفل قرمز
1 ق غذاخوری
روغن زیتون
1 عدد کوچک
پیاز
1 ق چایخوری
آویشن (خرد)
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
0 به میزان لازم
نمک
مافین تخم مرغ

مافین (Muffin) نوعی نان نیمه شیرین یا کیک است که اصولاً برای یک نفر تهیه می‌شود. در نوع آمریکایی آن معمولاً به خمیر کره، شکر و بیکینگ پودر افزوده شده و در کاغذهای ضخیمی که به فنجان شبیه است پخته می‌شود. به همین علت نوع آمریکایی آن به نام کیک فنجانی نیز خوانده می‌شود. کیک فنجانی در واقع نوعی کیک اسفنجی یا کیک کره‌ای است که در قالب‌هایی به شکل فنجان پخته می‌شود.

کیک فنجانی نوعی کیک است که از نظر ظاهری به فنجان شباهت دارد. مایه این کیک در داخل آلومینیوم یا کاغذ ضخیم ریخته شده و پخته می‌شود. این کیک پس از پخته شدن به روش‌های گوناگون تزیین می‌شود. کیک فنجانی نسبت به مافین دارای چربی و کرهٔ بیشتری است.

تفاوت اصلی بین مافین و کاپ‎ کیک در طرز مخلوط کردن مواد اولیه است. برای ترکیب کردن مواد مافین باید دقت کرد که مواد بیش از اندازه مخلوط نشوند اما کاپ‌کیک‌ها در برابر مخلوط کردن و هم‌ زن برقی حساس نیستند و در بافت آن‌ها تغییری ایجاد نمی‌شود. این دو شیرینی هر دو بافتي شبيه كيك دارند اما کاپ‌ کیک شیرینی سبكتری است و بافت آن حالت اسفنجی بیشتری دارد.

در این رسپی مافین تخم مرغ آموزش داده شده است.

در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی مافین تخم مرغ توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. فر را با دمای ۱۷۵ درجه روشن کنید تا گرم شود. یک قالب ۱۲ تایی مافین را چرب کنید و کنار بگذارید.
  2. در یک تابه روغن زیتون بریزید. پیاز را اسلایس کنید سپس به همراه آویشن تازه خرد شده (یا پودر آن) و فلفل قرمز به روغن زیتون اضافه کنید و تفت دهید تا پیاز کمی نرم شود.
  3. اسفناج خرد شده را به پیاز اضافه کنید و هم بزنید. درب ظرف را برای مدت 30 دقیقه بگذارید. بعد از گذشت این زمان، فلفل دلمه ای را اسلایس کنید و به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا کمی نرم شود سپس از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کمی خنک شود.
  4. تخم مرغ ها را در ظرفی دیگر بریزید و خوب هم بزنید تا یکدست شود، نمک، فلفل سیاه، شیر و پنیر (رنده شده) را اضافه کنید و هم بزنید. مخلوط سبزیجات را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند.
  5. مخلوط را بین قالب ها تقسیم کنید سپس برای مدت 18-20 دقیقه داخل فر قرار دهید و اجازه دهید تا بپزد. بگذارید تا چند دقیقه داخل قالب خنک شود سپس از قالب خارج کنید. ابتدا با چاقو لبه های مافین را از قالب جدا کنید تا راحت تر از قالب خارج شوند.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.