فریتاتا گوشت و سبزیجات (ایتالیایی)

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
20 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
8 عدد متوسط
تخم مرغ
1 فنجان
قارچ
1 فنجان
گوشت چرخکرده
1 عدد متوسط
گوجه فرنگی
1 عدد متوسط
بادمجان
2 عدد متوسط
سیب زمینی
1 عدد کوچک
پیاز
1 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
1 پینچ
نمک
1 پینچ
فلفل سیاه
فریتاتا گوشت و سبزیجات (ایتالیایی)

فریتاتا (Frittata) یک غذای سنتی ایتالیایی با پایۀ تخم‌مرغ می‌باشد که شباهت‌های زیادی با املت و پای کیش داشته و به طور سنتی با مخلفاتی چون گوشت، پنیر، تره‌بار و پاستا پر می‌شده است.

پای کیش (به فرانسوی: Quiche) نوعی شیرینی پوسته خوشگوار، روی ظرف باز پر کردن پنیر ، گوشت و سبزیجات تهیه می شود ولی بسته به مواد داخل آن می تواند شور یا ترش هم باشد.

املت خوراکی است که مادهٔ اصلی آن تخم‌مرغ است. برای تهیهٔ املت در ماهیتابه روغن یا کره می‌ریزند. وقتی روغن داغ شد تخم‌مرغ‌های همزده شده را به آن اضافه می‌کنند. گاهی املت آماده را تا می‌کنند و داخل آن سبزیجات، پنیر، گوشت پخته شده یا ترکیبی از آنها را قرار می‌دهند. برای این که املت سبک و پفکی شود گاهی به سفیدهٔ تخم‌مرغ که جداگانه همزده شده (یا تمام تخم‌مرغ همزده شده) شیر، خامه یا حتی آب می‌افزایند. با این روش در مایع اولیه حباب‌هایی ایجاد می‌شود. چون تخم‌مرغ به سرعت پخته می‌شود، حباب‌ها درون آن حبس می‌شوند و بافتی نرم و سبک به املت می‌دهند.

نوع ایرانی املت با نام خاگینه نیز در برخی مناطق کشور تهیه میشود که به آن شکر نیز اضافه میکنند.

در این رسپی فریتاتا گوشت و سبزیجات آموزش داده است.

  1. پیاز را ریزتر خرد کنید و تفت دهید تا طلایی شود سپس بادمجان و سیب زمینی ورقه شده و فلفل دلمه خرد شده را به آن اضافه کرده و تفت دهید تا نرم شوند. گوجه فرنگی و قارچ خرد شده را هم در انتها اضافه کنید و تفت دهید تا آب همه سبزیجات کشیده و نرم شوند.
  2. ماهیتابه گودی را گرم کنید وسپس مقداری روغن یا کره بریزید .تخم مرغها رو داخل ظرفی شکسته و هم بزنید و سپس سبزیجات که خنک شدند با مخلوط گوشت که مانند مایه ماکارونی تهیه کرده ایم مخلوط کرده و آرد ذرت را هم به آن اضافه کنید و هم بزنید.
  3. کمی روغن یا کره داخل ماهیتابه داغ ریخته سپس مایه را داخل تابه بریزید و روی سطح مایه را صاف کنید و درب تابه را بگذارید تا یکطرف آن کامل سرخ شود .
  4. وقتی یک طرف آن سرخ شد فریتاتا را برش می دهیم و بر می گردانیم تا طرف دیگرش هم سرخ شود. بعد روی دستمال کاغذی آشپزخانه قرار دهید تا روغن مازادش گرفته شود. در آخر تکه های فریتاتا را داخل ظرف مناسب گذاشته و تزیین کنید.
  5. نکته: یک پینچ مقداریست که بین انگشت شست و سبابه قرار می گیرد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.