فراستینگ وانیلی

زمان آماده سازی
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
مربا، ترشی، سس و کرم
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1/2 فنجان
کره
4 فنجان
پودر شکر
1/3 فنجان
شیر
1 عدد متوسط
غلاف وانیل
فراستینگ وانیلی

فراستینگ یا لعاب روی شیرینی (به انگلیسی: Icing)، در ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: frosting) ، به موادی گفته می‌شود که بعد از پخت، جهت پوشاندن کیک بکار می‌روند.

استفاده از این مواد معمولاً به منظور تزیین و زیباسازی کیک‌است. خامه زده شده، باترکریم، مرنگ، شکلات و مارزیپان نمونه‌هایی از فراستینگ هستند. ساده‌ترین فراستینگ نوعی لعاب است که از حل کردن شکر قنادی در آب بوجود می‌آید. بکار بردن فراستینگ برای تزیین کیک عروسی، کیک تولد و کیک فنجانی بسیار معمول‌ است.

خامه زده شده یا خامه فرم گرفته خامه‌ای است که توسط همزدن با همزن، همزن دستی یا چنگال هوا به آن داخل شده و به صورت سبک و پَر مانند درآمده‌است. اغلب طعم آن شیرین است و گاهی اوقات با وانیل به آن مزه داده می‌شود.

خامه زده شده به دو صورت تهیه می‌شود: در صورتیکه با شکر زده شود کرم شانتی به فرانسوی Crème chantilly نام دارد و در صورتی که خامه به تنهایی و بدون داشتن شکر زده شود، به فرانسوی Crème fouettèe نامیده می‌شود. وزن شکر بر حسب میل بین ۱۰–۵ درصد وزن خامه در نظر گرفته می‌شود.

باترکریم کرمی است که از مخلوط کردن شکر به کره و بهم زدن بسیار آن و وارد کردن هوا در آن بوجود می‌آید.

در این رسپی فراستینگ وانیلی آموزش داده شده است.

برای تهیه فراستینگ وانیلی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی فراستینگ وانیلی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی فراستینگ وانیلی از bettycrocker.com

  1. در ظرفی کره و پودر شکر را با هم زن برقی و با سرعت کم هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. به تدریج شیر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. غلاف وانیل را از وسط با چاقو باز کنید سپس دانه های وسط آن را با پشت کارد بتراشید و داخل مخلوط بریزید و با سرعت متوسط هم بزنید تا با هم خوب مخلوط شوند و مخلوط پفکی بدست آید.
  2. فراستینگ را داخل قیف بریزید و آن را بر روی کاپ کیک دلخواه پایپ نمایید. این مقدار مواد برای 20-24 عدد کاپ کیک مناسب می باشد.
  3. نکته: در صورت عدم دسترسی به غلاف وانیل، کمی پودر آن را جایگزین نمایید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.