شیش کباب (ترکیه ای)

زمان آماده سازی
240 دقیقه
زمان پخت و پز
7 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
800 گرم
گوشت کتف گوسفند
3 ق غذاخوری
روغن زیتون
1 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
1 ق غذاخوری
آویشن (خرد)
1/2 ق چایخوری
پاپریکا
1/4 ق چایخوری
فلفل قرمز
1/4 ق چایخوری
دارچین
1/4 ق چایخوری
زیره سبز
3 عدد متوسط
سیر (حبه)
5 عدد متوسط
پیاز
4 ق غذاخوری
سماق
10 عدد کوچک
گوجه فرنگی
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
شیش کباب (ترکیه ای)

شیش کباب (Shish kebab) نوعی غذای ترکیه ایست که در آن گوشت به صورت مکعبی به سیخ کشیده می شوند و بعد از آن گریل می شود. نوعی از شیش کباب ها در انگلستان بیش از یکصد سال قدمت دارند.

در امریکا – انگلیس، کلمه کباب به شیش کباب اشاره دارد، حال آن که در انگلیس ممکن است کباب به معنی دونر کباب و یا شاورما نیز باشد.  با این حال در غذاهای خاورمیانه، کباب نشان دهنده تنوع گسترده ای از غذاهای گوشتی مختلفی که گریل شده اند می باشد. کلمه شیش در ترکیه به معنی شمشیر یا سیخ است.

شیش کباب احتمالا شناخته شده ترین غذا در خارج این کشور می باشد. در ترکیه سبزیجات و گوشت به طور جداگانه کباب می شوند و معمولا سبزیجات بر روی سیخ گوشت قرار نمی گیرند.

ممکن است شیش کباب، کباب متفاوتی در نظر گرفته شود اما بیشتر به شیشلیک مناطق قفقاز شباهت دارد.

شیشلیک

نوعی کباب محبوب در کشورهای ایران، اتحاد جماهیر شوروی سابق، مغولستان و بخش‌هایی از اروپای مرکزی است. در اصل شیشلیک از گوشت بره تهیه می‌گردد اما با توجه به علایق محلی و ترجیحات مذهبی ممکن است گوشت مورد استفاده متفاوت باشد.

در آشپزی ایرانی ، گوشت کباب کردن معمولا بصورت تکه های بزرگی از گوشت است در حالیکه در جاهای دیگر بصورت مکعب به سیخ می کشند . گوشت را شبانه در سرکه ، ترشی، آب نمک ، ادویه و پیاز خوابانیده و فردای آن روز معمولا روی منقل می پزند . عدد شش در زبان فارسی بطور زبان محاوره ای شیش تلفظ می شود ، نمایانگر شش تکه گوشت می باشد. حرف لیک هم در اصل بیک بوده است که به معنای شاهزاده یا بزرگ یک قوم می باشد و شیشلیک یعنی شش تکه گوشت مخصوص شاهزاده یا بزرگ قوم.

 

 (این رسپی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. گوشت را به صورت مکعب های 2.5 سانتی برش دهید و داخل ظرفی بریزید. سیر را خرد کنید و کنار بگذارید.
  2. سیر خرد شده به همراه تمامی مواد به جز سماق، پیاز و گوجه را به گوشت اضافه کرده و با هم مخلوط کنید سپس روی ظرف را بپوشانید و برای مدت 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید.
  3. پیاز ها را اسلایس کنید. سماق و کمی نمک روی آن بریزید و اجازه دهید 30 دقیقه به همان حالت بماند.
  4. هر چهار تکه گوشت را به یک سیخ بکشید. گوجه ها را هم جدا به سیخ بکشید و همه سیخ ها را برای مدت 5-7 دقیقه بر روی زغال کباب کنید.
  5. شیش کباب ها را با پیاز سرو کنید.
  6. نکته: می توانید این غذا را با برنج سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.