شکلات براونی در یک دقیقه

زمان آماده سازی
2 دقیقه
زمان پخت و پز
1 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
1 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 ق غذاخوری
آب ولرم
40 گرم
کره
1/4 ق چایخوری
وانیل
1/3 فنجان
آرد
1/3 فنجان
شکر سفید
1 پینچ
نمک
2 ق غذاخوری
پودر کاکائو
شکلات براونی در یک دقیقه

براونی (Chocolate brownie) نوعی شیرینی تخت و چهار گوش است. براونی از لحاظ طبقه‌بندی مابین کیک و بیسکویت قرار دارد. این نوع شیرینی تنوری پز در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده آمریکا بوجود آمده‌ است و نیمه اول قرن بیستم در کشور آمریکا و کانادا محبوب شده‌ است.

براوني، نوعي کيک شکلاتي است که بافتي متراکم تر و سنگين تر از کيک داشته، کمي خيس به نظر مي رسد و معمولا بصورت تخت وبرشي، پخته و سرو مي گردد. با توجه به دستورات مختلفي که وجود دارد، بافت آن مي تواند سنگين تر (مانند فاج) و يا سبک تر (مانند کيک) گردد و گاهي نيز از مغزهاي خام مختلف (مانند مغز گردو يا فندق) در آن استفاده مي شود.

برخلاف اغلب دستورهاي پخت شيريني ودسر که منشاء اروپايي دارند، براوني اولين بار در اواخر قرن نوزدهم ميلادي و در هتل «پالمرهاوس» شيکاگو در آمريکا و به سفارش يکي از مشتريان که سفارش دسري کوچک تر از يک برش کيک جهت شام داده بود، تهيه شده و سرو گرديد.

در اوايل قرن بيستم و در سال (1907) ميلادي ، برواني شكلاتي بطور اتفاقي در شهر بنگور ايالات متحده، تهيه شده و پس از استقبال از آن، در سال (1916) دستورات موجود توسط «ماريا پارلوا» که يکي از بنيان گذاران و مدرس مدرسه ي آشپزي شهر بوستون بود، تکميل شده و دستورات پخت خانگي براوني در کتب مرجع، چاپ و مورد استفاده قرار گرفت. امروزه در اغلب کشورهاي اروپايي نيز انواع مختلف اين دسر تهيه مي گردد.

 

در این رسپی شکلات براونی آموزش داده شده است.

(این رسپی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا اجازه دهید تا کره کاملا نرم شود. آرد را الک کنید و کنار بگذارید.
  2. در ماگ بزرگی کره نرم شده، آب و وانیل را ترکیب کنید سپس باقیمانده مواد را اضافه کنید و خوب هم بزنید.
  3. قدرت مایکروویو را بر روی 1100 وات (یا بالاترین مقدار) قرار دهید و برای مدت 60 ثانیه داخل آن قرار دهید. با این مدت زمان، میان براونی نرم و مرطوب است. اگر خواستید براونی بافت یکدستی داشته باشد، 15 ثانیه بیشتر (در مجموع 75 ثانیه) اجازه دهید در مایکروویو بماند.
  4. نکته: یک پینچ مقداریست که بین انگشت شست و سبابه قرار می گیرد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.