شپردز پای (پای چوپان)

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
180 دقیقه
سطح آشپزی
سخت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 عدد متوسط
پیاز
6 عدد متوسط
سیر (حبه)
3 عدد متوسط
رزماری
6 عدد متوسط
ماهیچه گوسفند
500 میلی لیتر
آب
3 ق غذاخوری
روغن مایع
2 عدد متوسط
تره فرنگی
2 عدد متوسط
ساقه کرفس
2 عدد متوسط
هویج
2 ق غذاخوری
آرد
400 گرم
گوجه فرنگی
2 ق غذاخوری
برگ جعفری (خرد)
55 گرم
کره
200 میلی لیتر
شیر
1200 گرم
سیب زمینی
شپردز پای (پای چوپان)

شپردز پای “Shepherds Pie” یا “cottage pie” یک غذای انگلیسی است که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد، یک پای گوشت با رویه پوره سیب زمینی می باشد، شپرد (Shepherd) در انگلیسی به معنی چوپان می باشد و شپردزپای هم میشه پای چوپان و (cottage) هم به معنی کلبه میباشد.

پای (Pie) یک ظرف غذا پخته شده‌است که معمولاً با لایه خمیر شیرینی پوشش داده می‌شود و یا به طور کامل از مواد شیرینی ساخته می‌شود. در واقع پای، نوعی خوراک پیراشکی مانند است که از دو بخش تشکیل می‌شود: یک بخش آن لایه خمیری است و بخش دیگر موادی است که درون این خمیر قرار می‌گیرد.

پای پُر (تک پوسته و یا از پایین پوسته)، لایه خمیر شیرینی همانند ظرف شیرینی‌پزی در زیر و مواد در بالای لایه شیرینی قرار می‌گیرد و روی مواد غذایی، باز گذاشته‌است. این نوع پای‌ها را تارت می‌نامند. که بیشتر در پای‌های شیرین اینگونه‌است. ولی یکی از معروف‌ترین پای‌های شور مزه که فقط قسمت زیرش خمیر دارد، پای کیش می‌باشد.

پای بالا پوسته، که مواد پای در پایین ظرف می‌باشد و روی این مواد را با خمیر پای می‌پوشانند.

پای دو پوسته، مواد را درون خمیر قرار داده و خمیر را می‌پیچند. یعنی موادغذایی به طور کامل در پوسته‌ای از شیرینی محصور می‌شود.

در دورانی که شپردز پای (پای چوپان) رایج شد سیب زمینی غذایی بعلت ارزان بودن مورد استفاده قشر فقیر جامعه انگلیس بوده که بعدها به این خاطر به پای چوپان معروف میشود.

در این رسپی شپردز پای (پای چوپان) آموزش داده شده است.

برای تهیه شپردز پای (پای چوپان) ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی شپردز پای (پای چوپان) توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی شپردز پای (پای چوپان) از  houseandgarden.co.uk

  1. پیاز که به اندازه های 1 سانتیمتر بریده شده(ضخیم)، 4 حبه از سیر که پوستشو نکندین و رزماری را داخل ظرف مناسبی بگذارید و رویشان ماهیچه بگذارید. نمک و فلفل سیاه بپاشید و آب بریزید. خوب با کاغذ آلومینیومی بپوشانید و در فر گرم شده 150 درجه، 4 ساعت بپزید. (داخل قابلمه این کار را می توان انجام داد.)
  2. بعد دربیاورید تا سرد شوند. بعد از سرد شدن، گوشت ها را بردارید و آبش را از الک رد کنید و نگه دارید.گوشت را از استخوان ها جدا کنید و به تکه های 5 میلی متری ببرین. چربی ها و رگ ها را هم دور بیاندازید. (همه این مراحل را میتوانید یک روز قبل انجام دهید.)
  3. روغن را در یک تابه بزرگ گرم کنید، تره فرنگی هایی که به اندازه 1 سانتیمتر بریده اید، کرفس های بریده شده، هویج های خوب خرد شده و 2 حبه سیر خرد شده را اضافه کنید و روی شعله کم، 20 دقیقه بپزید.بعضا هم بزنید تا نسوزند.آرد را اضافه کنید و 2 دقیقه بپزید. آب گوشتی که قبلا آماده کرده بودید رو اضافه کنید و بعد گوجه فرنگی های خرد شده (بدون پوست) را اضافه کنید و بپزید تا کم کم بجوشد و کمی غلیظ شود.سپس شعله را کمتر کنید و 15 دقیقه بجوشانید.
  4. گوشت هارا اضافه کنید و 10 دقیقه دیگر بپزید.سپس به سلیقه خود نمک و فلفل سیاه و دیگر ادویه جات دلخواه را اضافه کنید.از روی شعله برداشته و جعفری خرد شده را اضافه کنید. داخل ظرف مناسبی مخلوط را بریزید و پخش کنید.
  5. سیب زمینی ها را پوست کنده و به 4 قسمت تقسیم کنید، در آب در حال جوش که مقداری نمک دارد، 12-15 دقیقه بپزید تا نرم شوند. 25 گرم از کره را در یک تابه کوچک آب کنید و پیازچه خرد شده را اضافه کنید و 5-6 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند. سیب زمینی ها را خوب خشک کنید و داخل ظرفی له کنید. 30 گرم کره را با شیر روی شعله ملایم گرم کنید و داخل سیب زمینی له شده بریزید و سپس پیازچه تفت داده شده را اضافه کنید و مخلوط کنید سپس اگر نیاز بود، کمی نمک و فلفل سیاه بپاشید. به آرامی این مخلوط را بر روی مخلوط گوشت پخش کنید و روی آن با چنگال خطوطی را به آرامی ایجاد کنید.
  6. ظرف را داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید و برای مدت 25-30 دقیقه آن را بپزید تا روی آن طلایی شود.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.