سوپ پیاز فرانسوی

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
80 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
5 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
5 عدد متوسط
پیاز
1 ق غذاخوری
روغن زیتون
50 گرم
کره
3 ق غذاخوری
آرد
6 پیمانه
آب گوشت
1 عدد متوسط
برگ بو
1/2 ق چایخوری
پودر آویشن
150 گرم
پنیر پارمزان
100 گرم
پنیر چدار
200 گرم
پنیر موتزارلا
1 عدد متوسط
نان باگت
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
سوپ پیاز فرانسوی

 

سوپ پیاز فرانسوی (French onion soup) نوعی سوپ است که در آن پیاز خلال نازک شده و در کره به آرامی سرخ می‌شود. هنگامی که سوپ به رنگ طلایی در آمد کنسومه یا آبگوشت (Broth) و یا جایگزین آن قرص گوشت را افزوده به آن مزه داده می‌شود.

سوپ، مایعی خوارکی و گرم می‌باشد، که از مواد غذایی مختلف نظیر آب، سبزیجات، گوشت، گوشت چرخ‌کرده، روغن، ادویه، نمک خوراکی و دیگر افزودنی‌ها تهیه می‌شود. علاوه بر این، سوپ به صورت خورشی پیش‌غذا برای بازشدن اشتهای افراد سرو می‌شود. به طور کلی سوپ‌ها به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند:سوپ‌های رقیق، سوپ‌های غلیظ

کنسومه یکی از انواع سوپ‌های پتاژ است. کنسومه به معنای «سوپ صاف شده» همانطور معنای «کامل» دارد. در این نوع سوپ چربی بسیار کم است و گوشت و سبزیجات تازه به همراه سفیده تخم مرغ زده شده با یکدیگر مخلوط می‌شود. به این مخلوط گوشت گاو و ماهی و غیره نیز اضافه شده بر روی حرارت به مدت طولانی پخته می‌شود. چربی‌ای که در طی مدت پخت بر سطح سوپ می‌آید به دقت جدا شده و به دور انداخته می‌شود. سوپ پس از پخت از الک گذرانده شده و صاف می‌شود.

سوپ پیاز فرانسوی در یک ظرف مقاوم به حرارت ریخته می‌شود و بر روی آن یک برش نازک نان فرانسوی قرار گرفته و بر روی نان پنیر رنده شده و در فر پخته می‌شود.

در این رسپی سوپ پیاز فرانسوی آموزش داده شده است. اصل رسپی این غذا با پنیر های Monterey Jack و Swiss cheese تهیه می شود که پنیر هایی متناسب با آن ها جایگزین شده است.

برای تهیه سوپ پیاز فرانسوی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی سوپ پیاز فرانسوی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. پیاز را نازک خلال کنید. سپس در ظرفی کره و روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و خلال ها را تفت دهید. شکر را اضافه کنید و مجددا هم بزنید و تفت دهید تا پیازها طلایی و نرم شوند.
  2. آرد را اضافه کنید و برای 2-3 دقیقه دیگر تفت دهید تا مخلوط به رنگ قهوه ای درآید.
  3. آب گوشت را اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس برگ بو، پودر آویشن، نمک و فلفل را نیز اضافه کنید و هم بزنید. درب ظرف را بگذارید تا به جوش آید سپس حرارت را کم کنید و برای مدت 30-40 دقیقه اجازه دهید تا بپزد.
  4. نان باگت را برش دهید. (هر برش 1.5 سانتیمتر) سپس برش ها را در فر با دمای 165 درجه سانتیگراد قرار دهید تا طلایی شوند. سپس نان ها را از فر خارج کنید و کنار بگذارید.
  5. پنیر موزارلا را رنده کنید و به سوپ اضافه کنید و هم بزنید. سپس برگ بو را خارج کنید. سوپ را در ظرف سرو بریزید.
  6. روی هر ظرف به مقدار کافی پنیر پارمزان رنده شده بریزید و برش های نان را به سوپ اضافه کنید و روی نان ها را با پنیر چدار بپوشانید.
  7. ظرف سوپ را برای مدت 30 دقیقه داخل فر با دمای 175 درجه قرار دهید تا پنیر ها ذوب شوند.
  8. سوپ را با برگ آویشن تزیین و سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.