سس هویسین

زمان آماده سازی
5 دقیقه
زمان پخت و پز
2 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
مربا، ترشی، سس و کرم
ارسال شده توسط
ارسال شده در
4 ق غذاخوری
سس سویا
2 ق غذاخوری
کره بادام زمینی
1 ق غذاخوری
عسل
1 عدد کوچک
سیر (حبه)
2 ق چایخوری
سرکه سفید
2 ق غذاخوری
روغن کنجد
3/4 ق چایخوری
فلفل قرمز
1/9 ق چایخوری
فلفل سیاه
سس هویسین

سس (Sauce)، مایع غلیظی است که برای طعم و مزه دادن به انواع غذاها یا جذاب‌تر به نظر آمدن آنها به کار می‌رود. اصل واژه سس فرانسوی است که خود ریشه لاتینی دارد. برای مزه‌دارتر کردن غذا چاشنی‌های گوناگونی بکار می‌رود که سس‌ها جزئی از آنها هستند.

در کشور انگلستان، سس گوشت نوعی سس سنتی محسوب می‌شود که معمولاً همراه با گوشت کباب شده مصرف می‌شود.

در چین، سس‌ها را از دانه سویا و یا لوبیا سیاه تخمیر شده همراه با انواع روغن‌های تند، تهیه می‌کنند. مردم آسیای جنوب شرقی مثل تایلند و ویتنام، از سس‌هایی استفاده می‌کنند که در تهیه آنها ماهی تخمیر شده به کار رفته است.

سس در تهیه غذاهای فرانسوی

سس‌ها نقش مهمی در تهیه غذاهای فرانسوی دارند. سس‌های فرانسوی را با استفاده از نشاسته یا راکس (آردی که در کره تفت داده شده است) غلیظ می‌کنند.

داستان‌های ضد و نقیضی در مورد چگونگی پیدایش این سس وجود دارد، بسیاری از صاحب نظران معتقدند، اولین بار این سس به صورت مخلوطی از زرده تخم مرغ و روغن، در سال ۱۷۵۶ میلادی در فرانسه تهیه شد. گفته می‌شود این سس، نخستین بار توسط آشپزهای فرانسوی تهیه شده است.

بسیاری می‌گویند، این سس شبیه ترکیبی است که در روم باستان از مخلوط روغن زیتون و تخم مرغ تهیه می‌شد و این روزها به این شکل عرضه می‌شود. اما تولد واقعی این سس به سال ۱۹۱۰ باز می‌گردد، که <نینا هلمن> یک آلمانی مهاجر در نیویورک، سسی را به منظور فروش بیشتر ساندویچ‌های مغازه شوهرش تهیه کرد. او این سس را به جای کره در ساندویچ‌هایش استفاده می‌کرد. او به تدریج در طعم سس خود تنوع ایجاد کرد و در سال ۱۹۱۲، کارخانه این سس را ساخته و اسمش‌را>Best Food<گذاشت.

در این رسپی سس هویسین آموزش داده شده است. هویسین یک سس چینی است که بسته به ذائقه افراد می‌توانید آن را شیرین‌تر یا تندتر تهیه کنید.

این سس با مرغ، گوشت قرمز و انواع پاستا سرو می‌شود.

این رسپی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.

  1. همه مواد را درون یک کاسه با هم مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا سس صاف و یک‌دست شود.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.