ساندویچ مرغ گریل شده با خردل

زمان آماده سازی
40 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 عدد بزرگ
فیله مرغ
1/2 فنجان
روغن زیتون
5 قاشق غ (خرد)
شوید
2 عدد متوسط
سیر (حبه)
7 ق غذاخوری
سس خردل
180 گرم
پنیر چدار
1 عدد بزرگ
پیاز قرمز
2 عدد بزرگ
نان باگت
1 ق چایخوری
نمک
1/2 ق چایخوری
فلفل سیاه
ساندویچ مرغ گریل شده با خردل

مرغ یکی از مهمترین مواد غذایی محسوب می‌شود که سرشار از پروتئین‌های مختلف است. تردیدی نیست که گوشت مرغ جایگزینی سالم و مناسب برای گوشت قرمز می ‏باشد.

بیشتر افرادی که گیاه خوار نیستند ادعا می کنند مرغ جز اصلی غذاهای روزانه آن ها است! این گوشت همه کاره ، می تواند به صد روش مختلف طبخ شود ، پس هیچ وقت از خوردن آن خسته نمی شوید. مرغ حاوی مواد مغذی زیاد است. می توانید آن را برای لاغر شدن انتخاب کرده و بهتر از مواد مغذی آن ، استفاده کنید.

افرادی که می ‏خواهند مقدار چربی غذای ‏شان را کم کنند، می ‏توانند از گوشت مرغ استفاده کنند. لخم ‏ترین قسمت گوشت مرغ، گوشت سینه‏ می‏ باشد که در مقایسه با ران، چربی اش نصف است.

گوشت مرغ در مقایسه با گوشت گاو، چربی اشباع کمتری دارد. مرغ منبع خوب پروتئین بدون چربیست، به این معنی که چربی پایینی دارد. پروتئین ، شما را برای مدت زمان طولانی سیر نگه داشته و باعث کاهش وزن می شود. در واقع هر ۴ گرم گوشت مرغ به طور تمام و کمال، ۸۶ درصد پروتئین توصیه شده در رژیم غذایی را تامین می‌کند.

مرغ منبع خیلی خوب پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می ‏سازد. با مرغ می توانید غذا های متنوع و خوشمزه ای نظیر مرغ کنتاکی، مرغ زعفرانی و …. را تهیه کنید.

در این رسپی ساندویچ مرغ گریل شده با خردل آموزش داده شده است. ساندویچ مرغ گریل شده با خردل غذایی با طعم متفاوت می باشد که شما می توانید آن را با صرف مدت زمان کوتاهی تهیه کنید. ساندویچ مرغ گریل شده با خردل را گرم سرو نمایید.

برای تهیه ساندویچ مرغ گریل شده با خردل ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپاین صفحه استفاده نمایید.

  1. 4 ق غذاخوری از مقدار سس خردل، روغن زیتون، شوید، سیر، نمک و فلفل را در یک کیسه زیپ بگ می‌ریزیم و آن‌ها را کامل با هم مخلوط می‌کنیم.
  2. مرغ‌ و پیاز (حلقه شده) را در این مخلوط می‌ریزیم و درب کیسه را می بندیم و تکان می‌دهیم تا تمامی سطح آن‌ها با این مخلوط پوشیده شود. روی آن را پوشانده و به مدت 30 دقیقه در یخچال می‌گذاریم تا مرغ کامل مزه‌دار شود.
  3. گریل یا کباب پز را با حرارت متوسط – زیاد روشن می‌کنیم تا گرم شود. پیازها را به مدت 8 تا 10 دقیقه گریل می‌کنیم و آن‌ها را بر می‌داریم. مرغ‌ها را از هر دو طرف کامل کبابی می‌کنیم.
  4. وقتی دو طرف تکه های مرغ گریل شد روی یک سطح آنها پنیر چدار (رنده شده) می‌ریزیم و کمی دیگر روی گریل می‌گذاریم تا پنیر آب شود سپس تکه های مرغ با کاور پنیری را از روی کباب‌پز برداشته و هر یک را از وسط نصف می‌کنیم. اگر از نان باگت بزرگ استفاده می کنید آن را نصف کرده و از وسط باز می‌کنیم و سطح داخلی آنها را به مدت 1 تا 2 دقیقه روی گریل می‌گذاریم تا کریپسی و ترد شود.
  5. اگر مایلید می‌توانید 3 قاشق باقی مانده خردل را با کمی سس مایونز داخل نان بمالید و سپس مرغ و پیاز را داخل آن گذاشته و داغ سرو کنید. ساندویچ مرغ گریل شده آماده است.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.