سالاد تاکو (مکزیکی)

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
350 گرم
گوشت چرخکرده
4 عدد متوسط
نان تورتیا
1 عدد متوسط
پیاز
1 عدد کوچک
سیر (حبه)
3 عدد کوچک
گوجه فرنگی
1 ق غذاخوری
سرکه سفید
4 فنجان
کاهو
1/2 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
1/2 ق چایخوری
فلفل قرمز
1/2 ق چایخوری
فلفل سیاه
80 گرم
پنیر چدار
1/2 ق چایخوری
نمک
سالاد تاکو (مکزیکی)

تاکو (Taco) غذای سنتی مکزیک است که از یک نان (تورتیا) پخته شده از آرد ذرت یا گندم تشکیل شده که دور محتویات داخلی را می‌گیرد.

تورتیا یا تورتیلا (به اسپانیایی: tortilla) نوعی نان نازک پخته شده از آرد سفید بسیار آسیاب شده است. این نان که ماده آن از ذرت نشأت می‌گیرد معموماً به همراه گوشت برای پختن غذاهایی چون تاکو، بوریتو و انچیلادا استفاده می‌شود.

تورتیا از نوآوری‌هایی بود که پس از آورده شدن گندم از اسپانیا به قاره آمریکا هنگام استعمار این منطقه ایجاد شد. سرخ‌پوستان در قدیم برای تهیه تورتیا، ذرت را با دانه‌کوب در کابیله کوبیده و آماده می‌کردند.

داخل تاکو می‌شود چیزهای متنوعی قرار داد. از گوشت تا مرغ و غذای دریایی و سبزیجات و حتی پنیر. تاکو معمولاً با دست خورده می‌شود و سرو آن با سس سالسا یا آووکادو همراه است.

معمولاً تاکوها را به دو دسته با نان سخت و نان نرم تقسیم می‌کنند.

تاکو به پیش از دوران ورود اروپایی ها به مکزیک بر می‌گردد. در نوشته‌های اسپانیایی موجود است که به هنگام پذیرایی از آن‌ها در مکزیک، تاکو سرو شده است.

سالاد تاکو از ترکیب عناصر غذایی بسیاری تشکیل شده است. این سالاد با نان ترتیا برشته شده که همانند یک پوسته محتویات سالاد را در بر می گیرد، کاهو و گوجه فرنگی خرد شده، پنیر چدار رنده شده، سس سالسا و خامه ترش سرو می شود. سالاد تاکو با گوشت و یا مرغ تهیه می شود. در این سالاد ممکن است از لوبیا و برنج اسپانیایی نیز استفاده شود.

یکی دیگر از موارد سرو سالاد تاکو، با تکه های نان ترتیا خرد شده به جای قرار گیری محتویات سالاد داخل یک پوسته می باشد.

آشپزخانک-آموزش تصویری سالاد تاکو (مکزیکی)

روش اول آموزش تصویری آماده سازی نان ترتیا برای سالاد تاکو

آشپزخانک-آموزش تصویری سالاد تاکو (مکزیکی)2

روش دوم آموزش تصویری آماده سازی نان ترتیا برای سالاد تاکو

  1. برای آماده کردن تورتیا، آنها را درون فویل بپیچید و به مدت 10 دقیقه در فر با حرارت 350 درجه فارنهایت قرار دهید.
  2. یک قالب شبیه کاسه را با روغن چرب کنید. سپس تورتیاها را جداگانه را درون کاسه فشار دهید. آنها را درون فر بگذارید تا 10 تا 15 دقیقه پخته و کاملا برشته و طلایی شوند. سپس آنها را بیرون بگذارید تا خنک شوند.
  3. درون تابه، گوشت چرخ‌کرده، پیاز و سیر را تفت دهید تا طلایی شوند. گوجه‌فرنگی خرد شده، سرکه، رب گوجه، نمک، فلفل قرمز و سیاه را با یکدیگر مخلوط کنید و خوب تفت دهید.
  4. تورتیاها را درون ظرف مناسب بچینید. داخل آنها کاهوی خرد شده بریزید. مخلوط گوشت را اضافه کنید. روی آنها پنیر و فلفل بپاشید و سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.