زرشک پلو با مرغ

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت و پز
90 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
400 گرم
مرغ
4 پیمانه
برنج
2 عدد متوسط
پیاز
1/2 پیمانه
زرشک
2 ق چایخوری
زردچوبه
1 ق چایخوری
زعفران ساییده
70 گرم
کره
1 ق چایخوری
شکر سفید
2 ق چایخوری
آب لیموترش
زرشک پلو با مرغ

پلو (Pilaf) در آشپزی ایرانی، آذربایجانی، ترکیه، ازبکستان و بسیاری از کشورهای خاورمیانه به برنجی گفته می شود که با مواد دیگری مانند انواع گوشت، سبزیجات، حبوبات و خشکبار و حتی انواع ادویجات، طبخ می‌شود که تهیه آن به هر دو صورت کته و آب‌کش ممکن است.

در برخی غذاها نیز ممکن است پس از طبخ کامل چلو (برنج ساده) آن را با مواد دیگر مخلوط و پلو را تهیه می کنند. همچنین غذاهایی مانند آش و هریسه و جود دارند که با وجود برنج در آنها، با عنوان پلو یا چلو شناخته نمی‌شوند. در تعریف پلو در دهخدا آمده است: طعامی است که از برنج کنند و در آن گوشت و کشمش و خرما و مانند آن با ادویه کنند و آن را اقسام است

از انواع پلوهای ایرانی می‌توان به باقلاپلو، سبزی پلو، مرصع‌پلو، شیرین پلو، زرشک پلو، آلبالو پلو، ماش پلو، رشته پلو، استانبولی پلو، لوبیا پلو، نخودپلو، کلم‌پلو و عدس پلو اشاره کرد.

زرشک‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است. این غذا را معمولاً با مرغ، گوشت بره و یا سردست و قلوه‌گاهِ گوسفند درست می‌کنند.

 

 (رسپی زرشک پلو با مرغ توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. مرغ را به تکه های دلخواه تقسیم کنید، تمیز کنید، بشویید و داخل آبکش قرار دهید. سپس تکه‌های مرغ را با زردچوبه در روغن مخصوص سرخ کردن، هر دو طرف آن ها را سرخ کنید تا طلایی شود.
  2. پیاز ها را پوست بگیرید و آن ها را حلقه حلقه کنید. مرغ ها را کف ظرف مناسب بچینید و پیاز ها را روی مرغ ها قرار دهید.
  3. 2/3 لیوان آب بریزید و بعد از به جوش آمدن حرارت را کم کنید (حتما کم باشد) و بگذارید برای مدت 1-1.5 ساعت تا خوب بپزند. در طی این مدت درب ظرف را برندارید فقط گاهی ظرف را تکان دهید.
  4. زعفران را با نصف لیوان آب جوش ترکیب کنید و بگذارید دم بکشد. سپس 15-20 دقیقه مانده به سرو مرغ، پیازها را بردارید و 2 قاشق غذاخوری مخلوط آب و زعفران را به آن اضافه کنید و نمک آن را نیز اندازه کنید. آب لیمو ترش را نیز بیفزایید.
  5. برنج را به شیوه معمول دم کنید. زرشک ها را نیز با کره کمی تفت دهید (تفت دادن زرشک حداکثر 3-5 دقیقه بیشتر طول نکشد. در غیر این صورت زرشک به سرعت تغییر رنگ میدهد و تیره میشود و ظاهر و طعم ناخوشایندی به غذا میدهد.) سپس شکر و 1 قاشق غذاخوری مخلوط آب و زعفران را اضافه کنید و هم بزنید.
  6. اگر آب مرغ در دسترس دارید یک الی دو قاشق آب مرغ را به مخلوط زرشک و شکر اضافه کنید.
  7. سپس در ظرفی به اندازه 1-1.5 کفگیر از برنج را با باقیمانده زعفران مخلوط کنید و بعد به زرشک اضافه کنید و به آرامی هم بزنید.
  8. برنج را بعد از دم کشیدن در ظرف بکشید و روی آن را با برنج مخلوط شده با زرشک و زعفران بپوشانید. در ظرفی دیگر مرغ را بچینید و در کاسه‌ای کوچک آب مرغ را سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.