زردک رُست شده

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
زردک
4 ق غذاخوری
عسل
4 ق غذاخوری
آب سیب
زردک رُست شده

زَردَک یا شَقاقُل معمولی یکی از سبزیجات ریشه‌ای از خانواده هویج است(هویج وحشی). شکل آن همانند هویج است ولی پوست آن کمرنگتر و مزه آن قوی‌تر است.

مغز و ریشه آن یکنواخت و ریشه آن سنگین و دیرهضم است ولی وقتی که با شکر و عسل به صورت مربا تبدیل شود گوارش آن ساده است.

زردک یا جزر همان هویج ایرانی است که فصل برداشت آن زمستان است. این ریشه خوراکی کاربردهای وسیعی در طب و سفره ایرانیان داشته است اما مدتی است که تولید و مصرف آن به شدت کاهش یافته و کمتر در میوه فروشی ها دیده می شود.

جزر دارای طبیعت گرم و تر در درجه دوم است. اگرچه برخی آن را در درجه اول گرم و تر دانسته اند. این طور به نظر می رسد هویجی که امروزه به هویج فرنگی مشهور است، نوع “بری جزر” است. این ماده خوراکی بسیار مقوی و انرژی بخش بوده و پخته آن خوراک خوبی برای کودکان و افرادی است که ضعف دارند.

زردک علاوه بر اینکه طعم خوشمزه ای دارد و در بیشتر دستورات غذایی از آن استفاده می شود دارای خواص سلامتی بسیاری است که سلامت پوست، چشم، دستگاه گوارش و دندان، بخشی از خواص این سبزی پرخاصیت را تشکیل می دهند.

در این رسپی زردک رُست شده آموزش داده شده است. زردک رُست شده ساید دیش و یا شام مناسبی برای کریسمس می باشد.

برای تهیه زردک رُست شده ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی زردک رُست شده توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی زردک رُست شده از bbc.com/food

  1. زردک ها را پوست بگیرید سپس آن ها را به دو نیم کنید و به صورت نواری برش دهید. فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید. روی سینی فر کاغذ روغنی پهن نمایید.
  2. در ظرفی عسل و آب سیب را با هم مخلوط کنید سپس زردک ها را به آن اضافه کنید و خوب آن ها را زیرو رو کنید و بر روی سینی فر بچینید. روی آن ها را کمی نمک و فلفل بریزید.
  3. اجازه دهید برای مدت 15-30 دقیقه داخل فر بماند تا طلایی شود. در میانه پخت سینی فر را بچرخانید تا زردک ها یکدست طلایی شوند.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.