دسر ماست و انار

زمان آماده سازی
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 فنجان
ماست یونانی
1 عدد بزرگ
انار
2 ق غذاخوری
عسل
0 به میزان لازم
برگ نعنا
دسر ماست و انار

انار سرشار از آنتی اکسیدان بوده (حدوداً به اندازه چای سبز) و دارای مقادیر زیادی ویتامین C و پتاسیم می‌باشد و هرچند تحقیقات علمی کامل تر و بیشتری لازم است، اما طبق بعضی از تحقیقات ممکن است فواید درمانی زیر را بدنبال داشته باشد.

از میوه انار، آب انار، رب انار، لواشک انار و مربای انار تهیه می‌شود. از پوست انار برای تهیه رنگ‌های سنتی استفاده می‌شود، از برگ آن نیز سابق بر این استفاده می‌کردند. همچنین از پوست انار برای دباغی کردن پوست و از گل انار برای برخی مصارف دیگر استفاده میگردد. جوشانده که از جوشاندن پوست انار در اب بدست می آید برای مشکل گوارشی و گلو درد دارو گیاهی محسوب می‌شود

در فرهنگ های سراسر جهان، پی‌غذا یا دسر که معمولاً در پایان یک وعده ی غذایی مصرف می شود. به طور معمول جزو مواد غذایی شیرین می باشد. واژه دسر از واژه فرانسوی کهن ” desservirrr ” به معنی جمع کردن روی میز گرفته شده‌است.

دسر های مشترک غربی عبارت ان از : ” کیک، کلوچه، میوه، ژله، بستنی، فالوده، پودینگ، ماست، بیسکویت، شیرینی، پای ها و آبنبات ها ” تنوع دسر ها را می توان در سراسر جهان یافت. از جمله روسیه که در هنگام صبحانه از دسر های بسیار متنوعی استفاده می کنند.

در این رسپی دسر ماست و انار آموزش داده شده است. دسر ماست و انار دسری سالم و خوشمزه می باشد که به راحتی می توانید آن را تهیه کنید. دسر ماست و انار را سرد سرو نمایید.

برای تهیه دسر ماست و انار در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی دسر ماست و انار توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی دسر ماست و انار از taste.com.au

  1. ابتدا انار را دان کنید.

     تماشا کنید: چگونه دانه های انار را به راحتی و با سرعت دان کنیم؟
  2. در ظرفی ماست و عسل را با هم ترکیب کنید. 3/4 از مقدار دانه های انار را اضافه نمایید و مخلوط را هم بزنید. مخلوط را بین 4 ظرف سرو تقسیم کنید سپس باقیمانده دانه های انار را روی آن بریزید و با برگ نعنا آن ها را تزیین و با بیسکویت سرو نمایید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.