دسر خرما و قیسی

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
250 گرم
خرما
50 گرم
کره
4 قاشق غ (خرد)
گردو
250 گرم
قیسی
2 ق غذاخوری
شکر سفید
2 ق غذاخوری
خامه
دسر خرما و قیسی

خُرما (Date palm) گیاهی گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگهای آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.

به میوه نرسیده خرما، «خارَک» یا «خرک» یا کنگ (و در زبان عربی، «حبابوک») گفته می‌شود. رطب مرحله قبل از رسیدگی کامل خرماست که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملاً رسیده دارد.

میوه خرما جزو میوه‌های سته می‌باشد یعنی تمام قسمت بریکاری آن گوشتی و محتوی مواد غذایی است. از دورانِ باستان در رژیم غذایی انسان وجود داشته است و یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های کشت شده توسط انسان بوده است.

خرما دارای ۲۵ درصد ساکاروز، ۵۰درصد [گلوکز]، و مواد آلبومینوئیدی، پکتین و آب می‌باشد. به‌علاوه دارای ویتامین‌های مختلف مانند ویتامین A،B،C،E و مقداری املاح معدنی می‌باشد.

قِیسی نوعی از زردآلو است که بسیار شیرین و مطبوع است و در بیشتر نقاط ایران یافت می شود. همچنین برگه زردآلوی خشک شده را نیز قیسی می‌نامند و به آن «برگه» نیز گفته می‌شود. قیسی یکی از سوغاتی های شهرستان بردسکن می‌باشد.

خرما کاربردهای زیادی در آشپزی نیز دارد و می توان با آن دسر های متنوع نظیر ترافل، شمس (بار)، حلوا، رنگینک و … تهیه کرد.

در این رسپی دسر خرما و قیسی آموزش داده شده است. دسر خرما و قیسی بسیار مناسب برای ماه رمضان می باشد که می توان آن را برای افطار و میهمان های خود تهیه کنید.

برای تهیه دسر خرما و قیسی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی دسر خرما و قیسی از آکا ایران

  1. طرز تهیه دسر خرما :
    ابتدا خرماها را داخل کاسه ای ریخته و روی آن آب بریزید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خرماها خوب خیس بخورند؛ سپس آنها را داخل سبدی ریخته و هسته هایشان را بیرون آورید. تابه کوچکی آماده کنید و نیمی از مقدار کره را در آن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا کره به طور کامل آب شود.
  2. سپس خرماهای هسته گرفته را به کره اضافه کنید و ۵ تا ۷ دقیقه تفت دهید. حالا زیر شعله اجاق گاز را خاموش کرده و خرمای تفت داده شده را در ظرف موردنظر پخش کنید و روی آن را با نیمی از گردوی کوبیده شده بپوشانید و اجازه دهید تا در یخچال خنک شود سپس آن را به آرامی برش دهید و داخل ظرف سرو بچینید.
  3. طرز تهیه دسر قیسی :
    ابتدا قیسی ها را خوب بشویید، سپس در قابلمه ای حاوی آب بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا به طور کامل بپزد. پس از پختن قیسی ها، شکر را به آن اضافه کنید و بگذارید به جوش آید. بعد باقیمانده کره را به قیسی شیرین شده بیفزایید و حرارت دادن را تا زمانی ادامه دهید که مایع متشکل از شکر و کره و آب، غلیظ شده و جذب قیسی ها شود.
  4. حالا زیر شعله اجاق گاز را خاموش کرده و خامه را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا با قیسی و شربت آن مخلوط شود. مخلوط را در ظرف موردنظر برای سرو بریزید و پخش کنید. باقیمانده گردوی کوبیده شده را روی این دسر مقوی بپاشید ، آن را برش دهید و سرو کنید.
  5. نکته: شیرینی ها را به همراه چای سرو نمایید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.