دسر حلوا کاراملی

زمان آماده سازی
250 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
5 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1000 میلی لیتر
شیر
1 بسته
پودر کارامل
4 ق غذاخوری
پودر کاسترد
1 پیمانه
شکر سفید
50 گرم
کره
دسر حلوا کاراملی

در فرهنگ های سراسر جهان، پی‌غذا یا دسر که معمولاً در پایان یک وعده ی غذایی مصرف می شود. به طور معمول جزو مواد غذایی شیرین می باشد. واژه دسر از واژه فرانسوی کهن ” desservirrr ” به معنی جمع کردن روی میز گرفته شده‌است.

دسر های مشترک غربی عبارت ان از : ” کیک، کلوچه، میوه، ژله، بستنی، فالوده، پودینگ، ماست، بیسکویت، شیرینی، پای ها و آبنبات ها ” تنوع دسر ها را می توان در سراسر جهان یافت. از جمله روسیه که در هنگام صبحانه از دسر های بسیار متنوعی استفاده می کنند.

ریشه ی اولین دسر ها ی محبوب، مانند بستنی های منجمد شده، به قرون وسطی بر می گردد. در برخی کشور ها برای مصرف کردن دسر از قاشق مخصوصی استفاده می کنند که اندازه ی آن بین اندازه ی یک قاشق چا ی خوری و یک قاشق معمولی است.

– کسانی که می خواهند از وزن خود بکاهند بهتر است بعضی دسر ها را وارد برنامه ی غذایی خود کنند. بعضی دسر ها مانند ماست به دلیل کالری کم و انواع پروتیین بسیار مفید هستند و مصرف آن ها می تواند باعث کاهش وزن شود.

در این رسپی دسر حلوا کاراملی آموزش داده شده است. دسر حلوا کاراملی برای افطار ماه رمضان مناسب است و چون از شیر در دسر حلوا کاراملاستفاده می شود برای کودکان بسیار مقوی است.

برای تهیه دسر حلوا کاراملی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی دسر حلوا کاراملی از پیج آشپزخونه صدف

  1. ابتدا شکر را در قابلمه ای ریخته و روی شعله کم می گذاریم تا کم کم کاراملی شود. شیر و پودر کارامل و پودر کاسترد را باهمزن دستی کاملا مخلوط کرده سپس به شکرکاراملی شده می افزاییم.
  2. کره را نیز اضافه کرده مرتب بهم می زنیم تا غلیظ شود. (هنگام اضافه کردن شیر شکر سفت میشود که مشکلی نیست با هم زدن دوباره مخلوط میشود). اگه تا غلیظ نشده احساس کردید که شکر سفتی داخل مایه باقیمانده، مخلوط را از صافی رد کنید بعد بگذارید روی حرارت و مرتب بهم بزنید تا زمانی که غلیظ شود.
  3. بعد از روی حرارت برداشته و میگذاریم تا از داغی بیفتد. بعد در قالب ریخته و به مدت 4 ساعت در یخچال میگذاریم تا کامل ببندد.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.