خورش قیمه نثار سنتی قزوین

زمان آماده سازی
50 دقیقه
زمان پخت و پز
80 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
گوشت
6 پیمانه
برنج
2 ق غذاخوری
زرشک
1 ق غذاخوری
شکر سفید
1 عدد متوسط
پیاز (خرد)
1 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
1 ق غذاخوری
خلال پرتقال تازه
1 ق غذاخوری
خلال بادام
1 ق غذاخوری
خلال پسته
1 ق غذاخوری
گلاب
1 ق چایخوری
دارچین
1 ق چایخوری
پودر هل
100 گرم
کره
خورش قیمه نثار سنتی قزوین

قیمه نثار غذایی اصالتاً قزوینی است. این غذا با برنج و گوشت و خلال بادام و پسته و پیازداغ درست می‌شود. این غذا در گویش عامیانه به غلط قیمه‌نساء خوانده می‌شود.

در قزوین ادویه ای موجود هست به نام ادویه مخصوص قیمه نثار که اگر بتوانید نوع مرغوب آن را پیدا کنید، غذای شما بی نهایت خوش عطر می شود. این غذا درگذشته جزو غذاهای تشریفاتی محسوب می شد و در عروسی ها هم به عنوان شام عروسی همراه با سبزی خوردن سرو می شده است..

خورش قیمه از غذاهای ایرانی است. این خورش در میان ایرانیان غذایی پرطرفدار است. برای طبخ آن از رب گوجه فرنگی و پیاز سرخ شده، لپه، گوشت قرمز یا گوشت سفید، سیب زمینی به همراه لیموی خشک (لیمو امانی) یا آلو به عنوان طمع دهنده استفاده می‌شود.

ادویه‌ای که معمولاً در اواخر زمان طبخ به آن اضافه می‌شود دارچین است. خورش قیمه به همراه پلو سرو می‌شود. همچنین در برخی مناسبت‌های مذهبی در کشور ایران نیز به عنوان نذری تهیه و توزیع می‌شود.

بهترین قابلمه برای تهیه خورش قیمه قابلمه مسی می باشد.

روش سرو آن بدین صورت است که نیمی از پلو در دیسی کشیده شده و نیمی از مایه لای پلو قرار داده می‌شود. اکنون پلو زعفرانی را روی قیمه ریخته و بقیه قیمه با خلال پسته روی پلوی زعفرانی ریخته می‌شود. ممکن است کمی پودر دارچین روی قیمه پاشیده شود.

در این رسپی خورش قیمه نثار سنتی قزوین آموزش داده شده است.

برای خورش قیمه نثار سنتی قزوین در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. برنج را از قبل خیس کرده و دم کنید.
  2. گوشت را به صورت قیمه ‏ای خرد کنید و با پیاز ریز خرد شده، رب گوجه فرنگی، فلفل سیاه، زردچوبه و کمی روغن تفت دهید. مواد فوق را با 2 پیمانه آب روی حرارت قرار دهید و حدود یک ساعت بعد، نیمی از خلال بادام خیس خورده را به گوشت اضافه کنید تا گوشت کاملاً مغز پخت شود.
  3. بقیه ی خلال بادام خیس خورده را در کمی کره تفت دهید.خلال پسته را نیز در گلاب خیس کنید، سپس در کمی کره تفت دهید. زرشک شسته و خیس خورده را با کمی کره تفت دهید شکر را روی آن بریزید و شعله را خاموش کنید
  4. یک پیمانه از برنج را که دم کشیده است با زعفران ترکیب نموده و برنج زعفرانی را آماده کنید.
  5. برنج گرم را داخل قالب میان تهی، مخصوص ژله بریزید و با قاشق خوب فشار دهید تا برنج به فرم قالب در آید. سپس آن را در دیس برگردانید
  6. در قسمت میان تهی، قیمه پخته به همراه خلال بادام را بریزید و روی آن را با نوارهای برنج زعفرانی، زرشک، خلال پسته، خلال بادام و خلال پرتقال شیرین شده تزیین کنید.روی همه ی مواد آماده شده از ادویه ذکر شده بپاشید و از طعم و ظاهر خوب آن لذت ببرید

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.