خورش قرمه سبزی

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
150 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
3 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
350 گرم
گوشت
1/2 پیمانه
لوبیا قرمز
3 عدد متوسط
لیمو عمانی
600 گرم
سبزی قرمه
1 ق چایخوری
زعفران ساییده
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
0 به میزان لازم
زردچوبه
1/2 پیمانه
آبغوره
خورش قرمه سبزی

خورش (Stew) به گروهی از غذاها گفته می‌شود که ترکیبی آب‌دار از سبزیجات سرخ شده و يا حبوبات آب پز هستند كه همراه با گوشت پخته ميشوند.

کلمه خورش از برساختهای فعل خوردن است. در ایران قدیم قوت اصلی مردم نان بوده است و برای قابل خوردن کردن آن چیزی با آن همراه می کردند که به آن “نان خورش” می گفتند. مثلاً سعدی می گوید «یکی نان خورش جز پیازی نداشت». به تدریج کلمه خورش به مفهومی سوا از نان اطلاق می شود تا جایی که امروزه معمولاً خورشها همراه برنج خورده می شوند.

در آشپزی ایرانی

در آشپزی ایرانی خورش (یا خورشت) کاربرد فراوان دارد و معمولاً خورش با نان یا برنج ساده، که ممکن است به صورت پلو یا کته تهیه شده باشد، خورده می‌شود. خورشهای ایرانی ترکیبی از گوشت، سبزیجات خشک یا تازه و حبوباتی چون عدس و لوبیا هستند. ایرانیان چلوخورش که به آن برنج و خورش هم گفته می‌شود را در غذاهای روزانه، میهمانی‌ها و مراسم رسمی استفاده می‌کنند.

از انواع خورش‌های ایرانی می‌توان به خورش‌های فسنجان، قرمه سبزی، خورش قیمه، قیمه بادمجان، خورش کرفس، خورش آلو اسفناج، خورش هویج، خورش کنگر، خورش بامیه، خورش خلال بادام و انواع خورش مرغ (مانند مرغ ترش و مسمای مرغ) اشاره کرد.

قورمه‌سبزی یا قُرمه‌سبزی از نامی‌ترین و مردم‌پسندترین خورش‌های اصیل ایرانی و یکی از خوراک‌های ملی ایران است و در افغانستان نیز این نوع غذا رایج و پرطرفدار می باشد. خورش قرمه سبزی از سبزی قرمه، گوشت قرمز، لیموی عمانی و لوبیا قرمز یا لوبیا چیتی آماده می‌شود. قرمه‌سبزی محبوبیت زیادی در میان مردم ایران دارد. واژه قرمه با توجه به اندازه برش گوشت به این خورش اطلاق می گردد.

این خورش اصیل ایرانی با سبزی قرمه (دربرگیرنده‌ٔ: تره، جعفری، شنبلیله و گشنیز، اسفناج و یا برگ چغندر – زمستان که فصل اسفناج است از اسفناج و هنگامی که برگ چغندر فراهم است٬ برگ چغندر بکار می‌رود)، لوبیا (قرمز یا چیتی یا چشم بلبلی) و گوشت قرمز پخته می‌شود. مزهٔ این خورش باید کمی ترش باشد، از این رو٬ به آن کمی لیمو عمانی خشک یا آب لیموی تازه می‌افزایند که پوست لیمو عمانی، اندکی مزهٔ تلخ خوشایندی به خورش می‌دهد. برای جا افتادن قرمه سبزی زمان زیادی نیاز است.

خورش قرمه سبزی چنانچه برای ۴ نفر پخته شود نزدیک ۱۵۵۰ کیلو کالری انرژی دارد. البته از آنجا که این خورش نیز مانند دیگر خورش‌های ایرانی همراه برنج خورده می‌شود، حدأقل، ۲۰۰ کیلو کالری دیگر به انرژی دریافتی افزوده می‌شود.

  1. ابتدا در ظرفی مناسب سبزی قرمه ( شامل تره 250 گرم، جعفری 200 گرم، اسفناج 100 گرم، شنبلیله 50 گرم) را کاملا خرد کرده و با مقداری روغن سرخ میکنیم تا رنگ آن به صورت سبز تیره در بیاید.
  2. در ظرفی جدا پیاز را نگینی کرده و نیمه سرخ میکنیم و گوشت را به آن اضافه میکنیم و آن را تفت میدهیم تا تغییر رنگ دهد.زردچوبه را به مواد اضافه کرده و دوباره تفت میدهیم.زعفران را آب کرده و نیمی از آن را به همراه سبزی سرخ شده به مواد اضافه میکنیم.
  3. لوبیا قرمز را شسته و آب آن را با آبکش گرفته و به مواد اضافه کرده و خوب تفت میدهیم.بعد از کمی تفت دادن مقداری آب جوش به غذا اضافه کرده و اجازه میدهیم با حرارت ملایم بپزد.
  4. پس از یک و نیم تا 2 ساعت لیمو عمانی های شسته شده و هسته گرفته شده و بقیه زعفران آبکرده را به قرمه سبزی اضافه میکنیم و اجازه میدهیم نیم ساعت بپزد.پس از آن آبغوره و نمک را به خورش اضافه میکنیم و باز هم به خورش زمان میدهیم تا جا بیفتد.
  5. نکات :1.میتوانید به جای ابغوره از گرد لیمو عمانی یا دانه های غوره هم استفاده کنید.2.استفاده از اسفناج در سبزی قرمه خورش شما را خوشمزه تر خواهد کرد.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

  1. تصویر پروفایل mohamadreza
    خيلي عاليه.ممنون از سایت فوق العادتون

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.