خوراک برنج و سبزیجات سرخ شده

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
4 پیمانه
برنج
1 فنجان
نخود فرنگی
2 عدد متوسط
هویج
1 1/2 فنجان
ذرت
1 ق غذاخوری
سس قرمز
2 ق غذاخوری
سس سویا
3 عدد متوسط
پیازچه
1/2 ق چایخوری
فلفل قرمز
1 ق چایخوری
فلفل سیاه
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
روغن مایع
خوراک برنج و سبزیجات سرخ شده

برنج از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان است. نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند. هم‌اکنون «ده‌ها هزار نوع برنج» در جهان وجود دارد، اما اینها در دو زیرگونه کلی جای می‌گیرند.

شواهد پیدایشی نشان می‌دهد که برنج در ۸۲۰۰ – ۱۳۵۰۰ سال پیش در دره رودخانه پرل چین سرچشمه گرفته است. پیشتر، اسناد باستانشناسی حدس می‌زدند که برنج در دره رودخانهیانگ تسه در چین اهلی شده باشد. برنج از آسیای شرقی، به مناطق جنوبی تر و آسیای جنوبی گسترش یافت. برنج به اروپا از آسیای غربی و به آمریکا توسط استعمارگران اروپایی معرفی شد.

در جهان بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ گونه برنج وجود دارد. اتحادیه اروپا و سازمان‌های گمرک کشور های عضو برای ارزیابی و دریافت عوارض وارداتی بین ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ (آلمان) گونه برنج را طبقه‌بندی و تفکیک کرده‌اند.

از گونهٔ ایرانی می‌توان به گرده. دابو. طارم، چرام۱، چرام۲. صدری (شامل انواع دم سیاه، دم زرد و دم سرخ)، بینام، علی-کاظمی، چمپا و… اشاره کرد. برخی از ارقام برنج در منطقه شمال ایران، بطور مشخص استان گیلان، شامل ارقام ایندیکایی چون غریب، هاشمی، حسنی و گرده می‌باشند که بنظر می‌رسند در نتیجه انتخاب سنتی توسط کشاورزان هر یک در نواحی جلگه‌ای و دره‌ای استان گیلان به ترتیب شالیزارهای مناطق اطراف شهرستان‌های صومعه سرا، فومن، تالش، و طارم به مرور زمان حاصل شده‌اند.

در این رسپی خوراک برنج و سبزیجات سرخ شده آموزش داده شده است.

برای تهیه خوراک برنج و سبزیجات سرخ شده ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. ابتدا پیاز و هویج را خرد کنید سپس نخود فرنگی و ذرت را پخته و کنار بگذارید.
  2. برنج را به صورت کمی مایل به کته دم کنید. سپس در یک تابه کمی روغن بریزید و پیاز خرد شده را ۳-۴ دقیقه سرخ کنید سپس هویج خرد شده را اضافه کرده و تفت دهید تا کمی نرم شود.فلفل سیاه را اضافه کنید و هم بزنید.
  3. بعد نخود فرنگی پخته، برنج، ذرت پخته، سس قرمز، فلفل قرمز و سس سویا را را اضافه کنید و با هم خوب مخلوط کنید سپس کمی سرخ کنید.
  4. روی آن پیازچه خرد شده بریزید و سرو کنید.

نظر دهید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.